Ienākt / reģistrēties

Biodegviela

Biodīzeļdegvielas ražošanas rūpnīca

Uzņēmums 2009. gadā ir uzsācis rapšu biodīzeļdegvielas (RME) ražošanu. Ražotne atrodas Jelgavas novada Staļģenē. Biodīzeļa rūpnīca gadā spēj saražot 30’000 t biodīzeļdegvielas. Saražotā degviela atbilst EN 14214 prasībām. Kvalitātes kontrole tiek veikta gan paša uzņēmuma laboratorijā, gan arī sertificētās laboratorijās Latvijā un Vācijā.

Uzņēmumam ir iespēja nodrošināt produkcijas piegādi klientam ar savu autotransportu vai piegādāt to ostā tālākai sūtīšanai ar jūras transportu.

Biodegviela

Iestāšanās Eiropas Savienībā Latvijai uzliek noteiktas normas un prasības, kas nepieļauj to ignoranci. Viena no šādām prasībām – biodegvielas ražošana un lietošana Latvijas tirgū.

Šobrīd, civilizētajā pasaulē runā par atjaunojamiem energoresursiem tai skaitā biodegvielas ražošanu, ar mērķi padarīt cilvēku piekoptā dzīvesveida sekas videi draudzīgākas. Diemžēl transportlīdzekļi, kas pārvietojas, izmantojot fosilo degvielu, rada teju trešo daļu no šī brīža CO2 emisijas un negatīvajam procesam ir tendence pieaugt. Līdz šim atklātais efektīvākais problēmas risinājums - naftas produktu aizstāšana ar atjaunojamās enerģijas produktiem jeb biodīzeļdegvielu, bioetanolu vai biogāzi.

Tieši tāpēc, ņemot vērā ES prasības un domājot par vides saglabāšanu, ar 1. jūliju, spēkā ir stājusies likumdošanas prasība Latvijā tirgotajai degvielai pievienot 5% biodegvielu.

Ieguvumi lietojot degvielu ar 5% bio piejaukumu:

  1. Videi un cilvēkiem draudzīga satiksme bez papildus izdevumiem;
  2. Atbalsts Latvijas tautsaimniecībai un ekonomikai;
  3. Uzsākot lietot 5% bio piejaukumu fosilajai degvielai, mēs iegūstam lielāku neatkarību no naftas tirgus
  4. ES prasību ievērošana, tādējādi prezentējot Latviju kā nopietnu valsti, kura spēj izpildīt tādas pat prasības kā citas ES valstis.