Ienākt / reģistrēties

Saimnieko apdomīgi un apdrošini sējumus!

Lauksaimnieki šajā laikā izvērtē situāciju sējumos pēc ziemas. Savukārt VH Latvija jau 8. pavasara sezonu aicina laukkopjus izvērtēt ražas potenciālu, savas iespējas, saistības un apdrošināt sējumus pret tādiem riskiem kā krusa, vētra un lietusgāze!

Par pašreizējo situāciju valstī:

“Esam pieraduši dzīvot ar pārliecību, ka riski neeksistē vai arī tie ir salīdzinoši zemi. Tas nozīmē, ka risku vadība kā tāda ir būtiski jāpārvērtē."  L.Leitāne ekonomiste.

Lai paplašinātu iespēju lauksaimniekiem pārvadīt riskus savā saimniecībā, apdrošinot sējumus, no piešķirtajiem valsts atbalsta līdzekļiem COVID – 19 krīzes laikā, risku pārvaldībai jeb daļējai apdrošināšanas polišu segšanai ir piešķirti 5 miljoni eiro papildus jau esošajiem 5 miljoniem eiro no Eiropas finansējuma.

 

Savukārt Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra ziņojumā minēts:

  “Līdztekus klimatisko parametru vidējo vērtību izmaiņām, ilggadīgajā laika periodā pasaulē un Eiropā novērotas arī ekstremālo klimatisko parādību biežuma un intensitātes izmaiņas” 

 

Faktus apliecina arī 2018. gadā Latvijas teritorijā valdošais sausums, savukārt 2019. gads VH Latvija pastāvēšanas vēsturē iezīmējās, kā sezona ar otro augstāko izmaksāto zaudējumu apmēru. Par krusas, vētras un lietsgāžu radītajiem zaudējumiem zemniekiem tika izmaksāti 50% no gada apgrozījuma.

Attēlā zemāk redzamas teritorijas, kurās tika veikta zaudējumu apsekošana.

Apsekotās teritorijas, kurās 2019. gadā dažādi laikapstākļi VH Latvija biedriem radīja zaudējumus un tika izmaksātas atlīdzības.

Arī LATRAPS ziemas rapša izmēģinājumu lauku iepriekšējā sezonā (13. jūlijā) skāra krusa, radot ražas zaudējumus. Iegūtie rezultāti uzskatāmi parāda, kādas ir sējumu apdrošināšanas izmaksas un ieguvumi.

Ar tabulā uzrādītajiem reālajiem skaitļiem vēlamies atspoguļot to, kā sējumu  apdrošināšana iekļaujas kopējā kultūraugu apsaimniekošanas plānā!

                   2019. gada rezultāti no LATRAPS izmēģinājumu lauka

Secinājums: Maksājums par sējumu apdrošināšanas polisi ir niecīgs salīdzinoši ar kopējiem ieguldījumiem.  Zaudējumu iestāšanās gadījumā tika pilnībā kompensēta neiegūtā raža.

Kā apdrošināt sējumus? 

Apdrošināšanas iesniegumus iespējams iesniegt elektroniski - https://ej.uz/LATRAPS-apdrosinasana sazinoties ar savu agronomu konsutantu kā arī klātienē, visos LATRAPS birojos

Plašāku informāciju par sējumu apdrošināšanas produktiem un to nosacījumiem iegūsiet pie  LATRAPS sējumu apdrošināšanas vadītājas Vitas Baumanes un sava LATRAPS agronoma.

tālrunis +371 26160545, e-pasts latvija@vereinigte-hagel.lv 

Sējumu apdrošināšanas periods pavasarī līdz 15.06.2020.

 

 

 

 

 

Uz ziņu sarakstu