Ienākt / reģistrēties

Apmācības vidusskolēniem par videi draudzīgu un bioloģiski daudzveidīgu saimniekošanu

Latvijas Lauksaimniecības kooperatīvu asociācijas (LLKA) īstenotā projekta “Jaunietis – nākotnes saimnieks videi draudzīgā un bioloģiski daudzveidīgā lauku saimniecībā” ietvaros rīt, 20. novembrī Kandavas Lauksaimniecības tehnikuma Saulaines teritoriālās struktūrvienības filiāles un Bulduru Dārzkopības vidusskolas audzēkņiem sniedz iespēju doties uz Latvijā un Baltijā lielāko graudu kooperatīvu LATRAPS un  kooperatīva biedra saimniecību ZS ”Rudeņi”, kurā saimnieko Toms Knope.

Šobrīd mūsdienu pasaule industralizācijas un mehanizēšanas ikdienu aizvien ciešāk sasaista ar gudru pieeju vides saglabāšanai bioloģiski daudzveidīgā lauku saimniecībā.

LLKA īstenotā projekta ietvaros kopumā 50 jauniešiem, kuri mācās Kandavas Lauksaimniecības tehnikuma Saulaines teritoriālās struktūrvienības filiālē un Bulduru Dārzkopības vidusskolā sniedz iespēju viesoties divos lauksaimniecības uzņēmumos – kooperatīvajā sabiedrībā  LATRAPS un saimniecībā “Rudeņi”, kur norisināsies seminārs – darbnīca “Grauda ceļš no pavasara līdz rudenim”, ar mērķi gūt zināšanas par gudru, ekonomisku un videi draudzīgu saimniekošanu.

 Kad kooperatīva LATRAPS biedriem organizējam teorētiskās un praktiskās apmācības par zemes apsaimniekošanu, ļoti lielu uzsvaru liekam uz ekoloģiju. Esam gandarīti, ka Latvijas Lauksaimniecības kooperatīvu asociācijas īstenotā projekta ietvaros jauniešiem, kuri ir topošie lauksaimnieki un speciālisti, varēsim sniegt zināšanas par videi draudzīgu saimniekošanu.

Kooperatīva LATRAPS klientu vadības direktore, agronome-eksperte Līga Ruža.

 Tā kā saimniecība darbojas vairākās nozarēs – graudkopībā, lopkopībā un lauksaimniecības pakalpojumu sniegšanā, ikdienas darbos esam ieviesuši videi draudzīgu saimniekošanu gan katrā minētajā nozarē atsevišķi, gan tām mijiedarbojoties. Tā kā strādājam Zemgales laukos, apzināmies, ka mūsu bagātība un resurss ir zeme. Līdz ar to, tā ir jāapsaimnieko videi draudzīgi, lai tā saglabātu savu ražīgumu arī ilgtermiņā.Šo vēstījumu vēlos nodod arī jauniešiem.

Toms Knope, ZS ”Rudeņi” vadītājs.

 

Paredzēts, ka projekta “Jaunietis – nākotnes saimnieks videi draudzīgā un bioloģiski daudzveidīgā lauku saimniecībā” ietvaros notiks vēl viens seminārs – darbnīca kooperatīvā “VAKS”.

Seminārs tiek organizēts Latvijas Vides aizsardzības fonda projekta ietvaros.

 

Uz ziņu sarakstu