Ienākt / reģistrēties

Degviela

Jau kopš 2012.gada LPKS Latraps ir pilnvērtīgs degvielas tirgotājs, kurš piegādā degvielu Latraps kooperatīva biedriem (un ne tikai) dīzeļdegvielu.

Mēs piedāvājam iegādāties ne tikai degvielu lauksaimniekiem, kura ir ar samazinātu akcīzes nodokli (EUR 0.05 par 1 litru), bet arī degvielu ar pilnu akcīzes nodokli (EUR 0.372 par 1 litru).

Degvielu mēs piegādājam no savām akcīzes preču noliktavām, kas atrodas diametrāli pretējās Latvijas vietās, tādejādi tiek nodrošināta optimāla degvielas transporta izmantošana, kā arī tiek samazināts degvielas piegādes laiks klientam/kooperatīva biedram.

Šobrīd mūsu īpašumā ir trīs sertificēti degvielas vedēji, kas ir nodrošināti ar precīzām degvielas uzskaites sistēmām un degvielas izdales iekārtām. 

Mūsu piegādātās degvielas izcelsmes valstis ir Lietuva vai Baltkrievija. Neatkarīgi no izcelsmes valsts visa degviela atbilst Eiropas Savienībā noteiktajam dīzeļdegvielas standartam EN590.

Mūsu darbinieki, kas nodarbojas ar degvielas piegādi ir ar lielu pieredzi degvielas tirdzniecības jomā ne tikai piegādājot saviem klientiem degvielu, bet arī piedāvājot iegādāties degvielas uzglabāšanas iekārtas (tvertnes) sākot ar 1 000 litru tilpumu un līdz pat 30 000 litru tilpumam. Lai mūsu klienti paši spētu sekot līdzi savā īpašumā esošo degvielas tvertņu stāvoklim, vai arī vēlas iegādāties jaunas degvielas uzglabāšanas tvertnes, lūdzam iepazīties ar zemāk redzamo informāciju!

Īsa pamācība kā uzturēt kārtībā degvielas uzglabāšanas tvertni

 1. Ja jūs iegādājieties degvielas uzglabāšanas tvertni, tad vēlams šādu pirkumu veikt uzņēmumā, kurš ar degvielas tvertņu tirdzniecību nodarbojas jau ilgāku laiku, vai arī spēj pierādīt savas produkcijas atbilstību jūsu vajadzībām, kā arī nodrošina jūs ar garantijas apkalpošanu.
 2. Noskaidrojiet vai degvielas tvertne atbilst LR noteiktajām vides un drošības prasībām (ir dubultas sienas, ir nodrošināta notecējušās degvielas savākšana u.c. prasības)
 3. Pirms jūs iegādājieties degvielas uzglabāšanas tvertni izdomājiet kā jūs veiksiet:
  1. degvielas uzskaiti (mehāniskie vai elektroniskie skaitītāji);
  2. vai jums nepieciešams nodrošināt vairāku degvielas lietotāju atsevišķu kontroli, t.i. katram kurš lies degvielu no tvertnes būs individuālās piekļuves kods vai čips/kartiņa, un ja degvielas uzskaite tiks veikta elektroniski katram lietotājam atsevišķi, vai būs iespējams palielināt degvielas uzskaites sistēmas lietotāju skaitu;
  3. kādi filtri ir degvielas padeves sistēmā (jābūt vismaz diviem kas nodrošina mehānisko daļiņu un ūdens atfiltrēšanu)
 4. Noskaidrojiet kādus iespējamos papildservisus jums piedāvā pārdevējs tvertnes lietošanas laikā (ne tikai garantijas laikā), piemēram:
 5. Degvielas padeves sistēmas filtru regulāra maiņa (vai pēc laika, vai pēc konkrēta skaita litru pārsūknēšanas);
 6. Degvielas uzglabāšanas tvertnes tīrīšana;
 7. Degvielas uzskaites sistēmas kalibrēšana uzsākot tvertnes ekspluatāciju, kā arī ekspluatācijas laikā (uzskaites sistēmā ir „ niķis” novirzīties no precīziem rādījumiem);
 8. Degvielas uzglabāšanas tvertnes un padeves sistēmas remonti garanatijas un pēcgarantijas laikā konkrētos termiņos, kā arī rezerves daļu esamība uz vietas (veikalā);
 9. Varbūt jūs varat iznomāt (nevis pirkt) degvielas tvertni uz sezonas laiku!!!
 10. Ideālā variantā vienmēr turiet tvertni pēc iespējas pilnāku!!!
 11. Ņemiet vērā, ka ūdens klātbūtne degvielas tvertnē ir normāla parādība, ja viņa tiek lietota salīdzinoši neregulāri.
 12. Ņemiet vērā, ka dīzeļdegviela arī pakļaujas fizikas likumiem (izplešas un saraujas temperatūras iespaidā), un degvielas tilpuma palielināšanās/samazināšanās ir apm. 0.08% uz vienu grādu!!! Līdz ar to plānojot degvielas piegādes ierēķiniet, ka neliels tilpums ir jāatstāj TUKŠS, lai degviela siltā laikā nelīst ārā par tvertnes augšu!!!
 13. Nodrošiniet, ka degviela no tvertnes tiek ņemta apm. 10 cm virs tvertnes dibena, tādejādi nodrošinot, ka sūknējot degvielu netiks iesūknēts ūdens u.c. netīrumi.
 14. Izplānojiet laiku un nodrošiniet, ka degvielas tvertne tiek tīrīta vismaz reizi divos gados, jo neskatoties uz visiem kvalitātes rādītājiem un darbībām, lai nodrošinātu degvielas tvertnes tīrību, vienmēr tvertēs uzkrājas mehāniskie un dabiskie nogulsnējumi!!!
 15. Zemāk redzamajā attēlā shematiski ir parādīti slāņi, kas veidojas degvielas tvertnēs (dīzeļdegvielas), ja degvielai nav ļoti strauja aprite. Nebrīnaties, ka pastāv arī slānis, kur var vairoties un vairojas mikro organismi, jo šīs plānais slānis ir ļoti labvēlīga augsne mikro organismu attīstībai
 16. Lai sekotu tam vai jūsu tvertnē ir/nav ūdens iegādājieties speciālu pastu, ko jūs uzsmērētu uz stieņa (vēlams metāla) gala un iegremdētu degvielā līdz tvertnes apakšai. Gadījumā ja tvertnes apakšā būs ūdens, tad uz stieņa gala uzsmērētā pasta mainīs krāsu. Pastas tūbiņas aptuvenās izmaksas ir EUR 50.00 (75 g), tūbiņa pietiek apmēram gadam.
 17. TURIET SAVAS TVERTNES TĪRAS!!!
 18. Degvielas tvertnes ekspluatācija: