Ienākt / reģistrēties

DEGVIELA

Kopš 2012. gada LPKS LATRAPS ir pilnvērtīgs degvielas tirgotājs, kurš piegādā degvielu kooperatīva Biedriem un Klientiem.

Lauksaimniekiem piedāvājam iegādāties ne tikai degvielu ar samazinātu akcīzes nodokli, bet arī degvielu ar pilnu akcīzes nodokli (EUR 0.372 par 1 litru).

Degvielu piegādājam no savām akcīzes preču noliktavām, kas atrodas dažādās Latvijas vietās, tādējādi tiek nodrošināta optimāla degvielas transporta izmantošana, kā arī tiek samazināts degvielas piegādes laiks Klientam un kooperatīva Biedram.

Šobrīd LATRAPS īpašumā ir trīs sertificēti degvielas vedēji, kas ir nodrošināti ar precīzām degvielas uzskaites sistēmām un degvielas izdales iekārtām. 

LATRAPS piegādātās degvielas izcelsmes valstis ir Lietuva vai Baltkrievija. Neatkarīgi no izcelsmes valsts visa degviela atbilst Eiropas Savienībā noteiktajam dīzeļdegvielas standartam EN590.

Mūsu darbinieki ir pieredzējuši degvielas tirdzniecības jomā ne tikai piegādājot saviem Klientiem degvielu, bet arī piedāvājot iegādāties degvielas uzglabāšanas iekārtas (tvertnes) sākot ar 1 000 litru tilpumu un līdz pat 30 000 litru tilpumam.

Lai mūsu Klienti paši spētu sekot līdzi savā īpašumā esošo degvielas tvertņu stāvoklim,  un/vai  vēlas iegādāties jaunas degvielas uzglabāšanas tvertnes, lūdzam iepazīties ar zemāk apkopoto informāciju!

 

DEGVIELAS TVERTNES LIETOŠANA UN UZTURĒŠANA

TVERTNES IEGĀDĀŠANĀS

 1. Ja iegādājieties degvielas uzglabāšanas tvertni, tad vēlams šādu pirkumu veikt uzņēmumā, kurš ar degvielas tvertņu tirdzniecību nodarbojas jau ilgāku laiku, vai arī spēj pierādīt savas produkcijas atbilstību jūsu vajadzībām un nodrošina jūs ar garantijas un pēcgarantijas apkalpošanu.

 2. Noskaidrojiet vai degvielas tvertne atbilst LR noteiktajām vides un drošības prasībām  - dubultas sienas, nodrošināta notecējušās degvielas savākšana u.c.

 3. Pirms iegādājaties degvielas uzglabāšanas tvertni izdomājiet kā jūs veiksit:

 • degvielas uzskaiti, iespējami mehāniskie vai elektroniskie skaitītāji;

 • vai jums nepieciešams nodrošināt vairāku degvielas lietotāju atsevišķu kontroli, t.i. katram kurš lies degvielu no tvertnes būs individuālās piekļuves kods vai čips/kartīte, un, ja degvielas uzskaite tiks veikta elektroniski katram lietotājam atsevišķi, vai būs iespējams palielināt degvielas uzskaites sistēmas lietotāju skaitu;

 • kādi filtri ir degvielas padeves sistēmā, tādiem jābūt vismaz diviem, kas nodrošina mehānisko daļiņu un ūdens atfiltrēšanu.

 1. Noskaidrojiet kādus iespējamos papildservisus jums piedāvā pārdevējs tvertnes pēc garantijas lietošanas laikā, piemēram:

 • Degvielas padeves sistēmas filtru regulāra maiņa: pēc laika; pēc konkrēta skaita litru pārsūknēšanas.

 • Degvielas uzglabāšanas tvertnes tīrīšana;

 • Degvielas uzskaites sistēmas kalibrēšana uzsākot tvertnes ekspluatāciju, kā arī ekspluatācijas laikā. Ievērībai: uzskaites sistēmas var novirzīties no precīziem rādījumiem;

 • Degvielas uzglabāšanas tvertnes un padeves sistēmas remonti garantijas un pēcgarantijas laikā konkrētos termiņos, kā arī rezerves daļu esamība uz vietas.

 1. Varbūt izdevīgāk degvielas tvertni iznomāt uz sezonas laiku nevis pirkt.

TVERTNES UZTURĒŠANA

 1. Ideālā variantā vienmēr turiet tvertni pēc iespējas pilnāku.

 2. Ņemiet vērā, ka ūdens klātbūtne degvielas tvertnē ir normāla parādība, ja tvertne tiek lietota salīdzinoši neregulāri.

 3. Ņemiet vērā, ka dīzeļdegviela pakļaujas fizikas likumiem - izplešas un saraujas temperatūras iespaidā.  Degvielas tilpuma palielināšanās/samazināšanās ir apm. 0.08% uz vienu grādu! Līdz ar to plānojot degvielas piegādes ierēķiniet, ka neliels tilpums ir jāatstāj TUKŠS, lai degviela siltā laikā nelīst ārā no tvertnes.

TVERTNES TĪRĪBA

 1. Nodrošiniet, ka degviela no tvertnes tiek ņemta apmeram 10 cm virs tvertnes dibena, tādējādi nodrošinot, ka sūknējot degvielu netiks iesūknēts ūdens u.c. netīrumi.

 2. Nodrošiniet degvielas tvertnes tīrību, jo tvertnēs uzkrājas mehāniskie un dabiskie nogulsnējumi. Plānojiet, lai degvielas tvertne tiek tīrīta vismaz reizi divos gados, neskatoties uz visiem kvalitātes rādītājiem.

 3. Lai sekotu tam vai jūsu tvertnē ir/nav ūdens iegādājieties speciālu pastu, ko jūs uzsmērētu uz stieņa (vēlams metāla) gala un iegremdētu degvielā līdz tvertnes apakšai. Gadījumā ja tvertnes apakšā būs ūdens, tad uz stieņa gala uzsmērētā pasta mainīs krāsu. Pastas tūbiņas aptuvenās izmaksas ir EUR 50.00 (75 g), tūbiņa pietiek apmēram gadam.

Zemāk redzamajā attēlā shematiski ir parādīti slāņi, kas veidojas dīzeļdegvielas tvertnēs, ja degvielai nav strauja aprite. Nebrīnaties, ka pastāv arī slānis, kur var vairoties un vairojas mikro organismi, jo šīs plānais slānis ir ļoti labvēlīga augsne mikro organismu attīstībai.