Mans LATRAPS

Aizvadīta pirmā LATRAPS Rapšu diena 2013. gadā

28. maijā LPKS „LATRAPS” biedri un agronomi kopā ar z/s „Strazdi” aizvadīja pirmo rapšu dienu 2013. gadā. Tika apskatītas 13 ziemas rapšu šķirnes no dažādiem ražotājiem (KWS, RAPOOL, BAYER, PIONEER).

Lauku apskates laikā uzskatāmi tika salīdzinātas šķirņu priekšrocības un trūkumi, apskatot gan Latvijā jau zināmākas un plašāk izmantotas šķirnes, kā, piemēram, Visby, Triangle, Turan, Digger, gan arī Latvijas tirgū vēl nebijušas šķirnes, kā Avatar, Traviata, Kodiak u.c.. Ņemot vērā augu attīstības stadiju, par galvenajiem kritērijiem salīdzināšanai, tika izmantotas vērojamās atšķirības ziemcietībā un šķirņu agrīnumā. Salīdzinot laukus, tika apskatīta arī augu augšanas regulatoru lietošanas ietekme uz auga attīstību un garumu.

Lielu ieguldījumu Rapšu dienas tapšanā veica ne tikai LATRAPS agronomi, bet arī z/s „Strazdi” un agronoms  Kristaps Bruss, kas veicis lauku un rapšu augu salīdzinošo analīzi dažādās attīstības stadijās, sākot jau ar augsnes sagatavošanu pirms sējas, izsējas datu savākšanu un tālāk  veicot arī analīzi pēc pārziemošanas perioda.

Sīkāk ar veiktā pētījuma rezultātiem, ir iespējams iepazīties ŠIET.