Mans LATRAPS

Atskats uz Daugavpils graudu pirmapstrādes kompleksa pamata kapsulas ierakšanu!

Svinīgā kapsulas iemūrēšana LATRAPS Daugavpils pirmapstrādes kompleksa pamatos!

2018. gada, 10. oktobrī, Daugavpilī, LATRAPS pirmapstrādes kompleksa pamatos tika iemūrēta kapsula nākamajām paaudzēm. Svinīgajā pasākumā piedalījās - LATRAPS vadība, Latvijas Lauku konsultācijas un izglītības centra (LKKC) vadītājs, Daugavpils pilsētas un novada pārstāvji kā arī reģiona graudu audzētāji.

Apsveikuma runas un novēlējumus reģiona zemniekiem teica  LATRAPS valdes priekšsēdētājs, Edgars Ruža, Daugavpils domes priekšsēdētāja vietnieks Jānis Dukšinskis,  Daugavpils novada domes priekšsēdētāja Janīna Jalinska, Latvijas Lauku konsultācijas un izglītības centra vadītājs Guntars Melnis un reģiona zemnieku pārstāvji LATRAPS Biedri - Roberts Jonāns (z/s “Stārķi'') un Anatolijs Marhilevičs (z/s “Stepanida”)

LATRAPS valdes priekšsēdētājs Edgars Ruža:

Vēlam, lai šis graudu pieņemšanas punkts godam kalpo ikvienam LATRAPS Biedram, Daugavpils iedzīvotājam un Latgales lauksaimniekam. Aicinām visus Latgales graudkopjus – audzējiet vairāk graudus un vēlam, lai plaukst ikkatra Jūsu saimniecība.Graudu pirmapstrādes komplekss ir investīcija stabilā Latvijas graudsaimniecības nozares attīstībā un Latvijas reģionu izaugsmē. Vēlam, lai visos turpmākajos gados Latgalē jo lielākas un bagātākas graudu ražas, lai pirmapstrādes kompleksos aug pieņemšanas jauda un uzglabāšanas kapacitāte un lai pasaules graudu tirgos ar katru nākamo gadu Latvijas graudiem vērtība tikai aug.

Kopā ar vēlējumu nākamajām paaudzēm kapsulā tika likta arī Latvijas divu eiro monēta.

LATRAPS valdes priekšsēdētājs Edgars Ruža par graudu pieņemšanas situāciju Latgalē un kooperatīva tālāko attīstību:

Daugavpils pirmapstrādes komplekss ir pirmais LATRAPS graudu pieņemšanas punkts Latgalē un septītais Latvijas lauksaimniekiem piederošais graudu pieņemšanas punkts visā Latvijā. Graudaugu kultūras te varēs nodot graudkopji no visas Latgales. Daugavpils un tuvākajos Latgales novados nav neviena lauksaimniekiem piederoša graudu pirmapstrādes kompleksa. Pateicoties LATRAPS Biedru aktivitātei šajā reģionā un vēlmei būt saimniekiem savā objektā, pirms trim gadiem sākām attīstīt Daugavpils pirmapstrādes kompleksa projektu. Kopumā Latgalē šobrīd ir 326 LATRAPS Biedri. LATRAPS lepojas, ka ir 100% Latvijas lauksaimnieku uzņēmums. Kooperatīvs turpina augt, ceļot Latvijas lauksaimnieku labklājību un veicinot nozares un lauku vides attīstību.

 

LATRAPS Daugavpils graudu pirmapstrādes komplekss ietvers - graudu pieņemšanas punktu, noliktavas un biroju.

Pirmapstrādes kompleksā plānots uzstādīt kalti ar kaltēšanas jaudu 45t/h, kā arī uzbūvēt sešus gatavās produkcijas glabāšanas torņus un četrus mitro graudu uzglabāšanas torņus. Pēc pirmā būvniecības posma pabeigšanas kompleksa kopējā uzglabāšanas kapacitāte būs aptuveni 20 000 tonnas, savukārt pieņemšanas jauda 300t/h.

Graudu pieņemšanas punktam paredzētas divas celtniecības kārtas. Pirmo kārtu paredzēts pabeigt 2019. gadā. Komplekss nodrošinās graudu pieņemšanu, attīrīšanu un uzglabāšanu. Tajā paredzētas aptuveni desmit jaunas darba vietas.