Mans LATRAPS

Biežāk uzdotie jautājumi LATRAPS Degvielas tirdzniecības nodaļai!

 

Biežāk uzdotie jautājumi LATRAPS Degvielas tirdzniecības nodaļai!

Lai padziļināti atbildētu uz visiem Jūsu uzdotajiem un interesējošajiem jautājumiem par LATRAPS degvielas tirdzniecību esam tos visus apkopojuši un snieguši uz tiem īsas atbildes. 

 

1. Kādēļ notiek cenu svārstības starp dažādiem degvielas piegādātājiem, pat vienas dienas laikā?

Katrs degvielas tirgotājs ir izvēlējies savu degvielas iegādes mehānismu, finansēšanas mehānismu, savu tirgus politiku kā arī izvērtē savu iespēju iegādāties un pārdot degvielu klientiem. LATRAPS cenšās degvielu iegādāties par aktuālajām degvielas tirgus cenām, līdz ar to varam ātrāk reaģēt ar savu cenu, kad cena degvielai krīt vai paaugstinās. Savas darbības laikā esam izmēģinājuši arī iespēju tirdzniecībai fiksēt lielākus degvielas daudzumus, lai noturētu stabilākas cenas, bet šī stratēģija nedeva pārāk labus rezultātus, jo paredzēt degvielas cenu svārstības ir praktiski neiespējami.

2. Vai ir iespējams degvielu piegādāt tikai diennakts gaišajā laikā?

Tas būtu ideāls variants visiem! Gan mums, gan Jums! Diemžēl to ne vienmēr iespējams realizē, jo šāda vēlme ir lielākajai daļai saimnieku. Mēs strādajam un darām visu, kas mūsu spēkos! Laika posmā no rudens līdz pavasarim gandrīz vienmēr arī tiek ievērota šāda saimnieku vēlme, taču sākoties pavasara darbiem, it sevišķi ražas novākšanas laikā, degvielas piegādes tikai diennakts gaišajā laikā ne vienmēr ir iespējama, jo mūsu uzdevums degvielu piegādāt pēc iespējas lielākam savu Biedru un Klientu skaitam.

 3.Vai saglabāsit īsziņu izsūtīšanu par degvielas piegādi?

Jā, šo tradīciju, ka nosūtam Jums īsziņu tad, kad degviela ir uzkrauta un dodas pie Jums mēs turpināsim! Vēršam Jūsu uzmanību, ka dažkārt, mobilo operatoru kļūdu pēc kādam šī SMS var arī neaiziet. Ja Jums tā gadās – dodiet ziņu, risināsim.

 4, Kas ir Degvielas cenas fiksēšana?

Ir saimnieki, kas vēlas sadalīt riskus un daļai izmantojamās degvielas nofiksēt cenu, izmantojot šo iespēju degvielas cena nemainās līdz fiksēšanas līguma beigām. Šo pakalpojumu LATRAPS ieviesis arī degvielas tirdzniecībā, jo ir saimnieki, kuri jau gada sākumā plāno savus izdevumus un ieņēmums: veic graudu fiksācijas, savlaicīgi iegādājas minerālmēslus, tagadnodrošinām šeim saimniekiem arī degvielas cenas fiksācijas utt.

5. Kā notiek degvielas cenas fiksēšana?

Minimālais degvielas apjoms, ko iespējams nofiksēt pie brokera ir 100 tonnas (apmēram 120 000 litri);

Viena vai vairākas saimniecības kopā, vēlas sev nofiksēt šādu degvielas apjomu;

Saimniecība/as sazinās ar mums, LATRAPS Degvielas tirdzniecības nodaļu. Kopīgi vienojamies par cenu un transporta izmaksām, tas nepieciešams, jo samniecības var atrasties dažādos Latvijas reģionos, piemēram viena Ventspilī, bet otra Rēzeknes pusē!).

Nofiksētais degvielas apjoms ir jāizņem līdz 1.oktobrim;

Atgādinam, ka par degvielu ir jāmaksā tikai pēc tās piegādes Jums, nevis degvielas cenas fiksēšanas brīdī!

Degvielas cena nemainās visu līguma laiku, neņemot vērā tirgus cenas svārstības – cenas paaugstinās vai samaziminās

Vienīgā neērtība var rasties, ja viens saimnieks grib nofiksēt, piemēram, 10 tonnas degvielas (apmēram 12 000 litri), tad ir jāsagaida vēl vairāki gribētāji, lai kopā sanāk 100 tonnas degvielas. Taču arī šīs situācijas risinām: piereģistrējam saimniecību, kas vēlas veikt degvielas fiksāciju un, kad kopā ir sanākušas saimniecības ar 100 tonnām degvielas, tad nofiksējam cenu. Katrā gadījumā, ja Jums radušies jautājumi par šo tēmu - zvaniet, rakstiet, mēs atbildēsim.

 6. Vai degvielas cena ir vienāda pie jebkura iepirkuma apjoma?

Jā, degvielas cena visiem mūsu Klientiem ir pilnīgi vienāda! Mainās tikai transportēšanas izmaksas, jo attālumi no mūsu noliktavām līdz Jūsu saimniecībām ir dažādi.

7. Vai ir iespējama ātrāka degvielas piegāde?

No šī gada esam sākuši programmu, kurā individuāli Jums jautājam par degvielas piegādes nepieciešamību, un ceram, ka šis risinājums būs pietiekams un uzlabos mūsu degvielas piegādes loģistiku! Vērtējot janvāra un februāra rezultātus šāds jaunieviesums strādā.

8. Vai iespējams garantēt degvielas piegādi 2-3 dienu laikā, nevis kā tagad – nedēļas laikā?

Degvielas piegādes ražas novākšanas laikā, kā arī pavasara darbu laikā, nodrošinām 1 līdz 2 darba dienu laikā, ja iespējams arī pasūtījuma veikšanas dienā!

Neaktīvajā sezonas laikā pasūtījumu skaits sarūk, kā rezultātā degvielas piegādes laiks pagarinās.

9. Vai iespējams pie Klienta doties arī ar mazāku degvielas vedēju, lielais mūsu saimniecībā nevar apgriezties?

Mūsu degvielas vedēju autoparkā ir divas lielās puspiekabes un viens atsevišķs auto ar piekabi, kuru var noāķēt nost. Visiem auto ir apmēram 30 metrus garas šļaukas ar kuru palīdzību var nodrošināt degvielas iepildīšanu tvertnē no diezgan liela attāluma. Dažreiz ir iespēja nosūtīt pie Jums šo atsevišķo mašīnu, kurai ir iespējams noāķēt piekabi, bet tad uzreiz samazinās degvielas piegādes apjoms, kas palielina transporta izmaksas. Ja Jums nekādā viedā nav iespējams uzņemt mūsu degvielas vedēju, sazinieties ar mums, mēģināsim kopīgi rast citu risinājumu, piemēram, ka pie Jums brauc tikai mašīna ar piekabi, kura tiek noāķētapirms iebrauc Jūsu saimniecība!

10. Kādas ir kreditēšanas izmaksas, ja ņem degvielu ar iespēju norēķināties par to rudenī?

Esam atraduši risinājumu, kas vairākas reizes samazinās šīs izmaksa! No 1.marta esam atsākuši Degvielas kreditēšanu ar iespēju par degvielu norēķināties līdz 1. oktobrim.

Aprēķina piemēri:

– ja tiek iegādāta marķētā degviela lauksaimniekiem (zaļā degviela), tad par katru mēnesi EUR 0.003 par litru, ieskaitot PVN 21%, piemēram, ja Jūs 1.martā nopērkat 1 000 litrus degvielas pie cenas EUR 0.60/litrs, tad par šo degvielu Jums būs jāsamaksā 1.oktobrī EUR 0.621, ieskaitot PVN 21%

– ja tiek iegādāta nemarķētā degviela (tīrā degviela), tad par katru mēnesi EUR 0.005 par litru, ieskaitot PVN 21%, piemēram, ja Jūs 1.martā nopērkat 1 000 litrus degvielas pie cenas EUR 1.00/litrs, tad par šo degvielu Jums būs jāsamaksā 1.oktobrī EUR 1.035, ieskaitot PVN 21%

Šie nosacījumi ir spēkā, ja saimniecība ir savlaicīgi norēķinājusies par jau piegādāto produkciju vai arī vienojusies ar LPKS LATRAPS par citiem risinājumiem.

 11. Kāpēc ir tā, ka lūdz pavadzīmē ierakstīt - savstarpējie norēķini, bet, dažreiz, kad atved degvielu, tad pavadzīmē norādīts - pārskaitījums!

Jāatzīst, ka dažreiz gadās cilvēciski kļūdīties! Ja Jums ir šāds gadījums, tad lūdzam sazinieties ar mums un nekavējoties tiks veiktas izmaiņas grāmatvedības datos uz norēķinu veidu – savstarpējais norēķins. Pavadzīme nebūs jāmaina!

Ar šo atbildi arī atgādinam, ka ir arī iespējams šāds norēķinu veids - savstarpējais norēķins.

 12. Aicinām pievērst uzmanību loģistikai. Piemēram kaimiņš dzīvo 100m attālumā, saņem degvielu, bet man degviela tiek atvesta  tikai pēc 2 dienām.

Pie šī jautājuma šogad ļoti piestrādājam, jo tas ļauj ne tikai samazināt degvielas piegādes laiku, bet arī samazināt loģistikas izmaksas.

 

Esam centušies atbildēt uz visiem Jūsu jautājumies, taču atgādinām, ka jautājumu, ieteikumu un neskaidrību gadījumā aicinām sazināties ar mums – rakstot vai zvanot.

 

Jūsu LATRAPS Degvielas tirdzniecības nodaļa

 

 

Ideja radusies apkopojot  degvielas aptaujas rezultātus, raksts un aptaujas rezultāti pieejami ŠEIT.

 

Ar cieņu,

Jūsu LATRAPS