Mans LATRAPS

Darbi Demo laukā

 

Pirms svētkiem ziemas kviešu Demo laukā tika veikts sekojošs smidzinājums:

Kristalons Plus – 2.5 kg/ha;

Adexar – 0.9 l/ha;

Medax Top – 0.5 l/ha;

Monitors – 26.7 g/ha;

Sito Plus – 0.1 l/ha.

Izvēli skaidro Ģirts Ozols. “Ņemot vērā to, ka daļa ziemas kviešu ir ‘Ceylon’ Bāzes sēklas lauks, kurš iesēts pēc vasaras miežiem, kuri daļēji šogad ir pārziemojuši, tika pieņemts lēmums veikt apstrādi ar Monitoru, kuram vajadzētu vismaz daļēji ierobežot arī pārziemojušos miežus. Ar šo produktu tiks ierobežotas arī rudzusmilgas un pirmās sadīgušās vējauzas.

Tā kā ziemas kvieši ir sākuši stiebrot, izvēlējāmies augu augšanas regulatoru Medax Top. Izvēlējāmies mazāko reģistrēto devu, jo vēl ir agrs pielietošanas laiks un maisījums kopā ar azolu saturošu fungicīdu, pastiprina regulatora iedarbību.

Ņemot vērā Demo lauka lielo ražas potenciālu, kā pirmo fungicīdu izvēlējāmies Adexar, kas ir moderns BASF fungicīds, ar ārstējošu un spēcīgu aizsargājošu iedarbību. Šis fungicīds T1 (pirmajā apstrādē) tiek plaši lietots arī Anglijā.

Pagājušā gada lapu analīzes uzrādīja kālija un fosfora trūkumu, ko vismaz daļēji cenšamies kompensēt ar lapu mēslojumu, jo vēsajos laika apstākļos fosfora uzņemšana augam ir apgrūtināta.”

Rapšos tika veikts sekojošs smidzinājums:

Microtop – 5 kg/ha;

Yara  Bortrac – 2 l/ha;

Yara Molytrac – 0.2 l/ha;

Targa Super – 1 l/ha;

Biscaya – 0.3 l/ha.

“Apsekojot rapšu Demo lauku, konstatējām daudz ziemas kviešu sārņaugu, kuri tukšākajās vietās dominēja un pārmāca arī vājāko rapsi – tāpēc lietojām Targa Super, lai šos sārņaugus ierobežotu.

Ņemot vērā konstatēto krustziežu spīduļu daudzumu, veicām apstrādi ar Biscaya. Pirms rapša ziedēšanas varam lietot arī citus produktus - Avaunt un Plenum vai Proteus.

Lapu mēslojumu pievienojām, jo bors augā ir mazkustīgs, tāpēc svarīgi boru lietot regulāri.

Molytrac sastāvošā esošais Molibdēns ir svarīgs elements, pagājušā gada lapu analīzes uzrādīja tā trūkumu. Molibdēns ir īpaši nozīmīgs, ja lietojam augstas slāpekļa mēslojuma normas.

Ziedēšanas laikā sēram ir īpaša nozīme, tāpēc ar Microtopu cenšamies to nodrošināt.”