Mans LATRAPS

Koncerns “Fude + Serrahn Milchprodukte” investēs “Latvijas Piens” attīstībā

 

Plašsaziņas līdzekļiem

22.02.2017.

Koncerns “Fude + Serrahn Milchprodukte” investēs “Latvijas Piens” attīstībā

Koncerns “Fude + Serrahn Milchprodukte” sagatavojis investīciju plānu piena pārstrādes uzņēmuma “Latvijas Piens” attīstībai. Tā realizāciju veiks koncerna pārtikas vairumtirdzniecības uzņēmums Baltijā “Eximo Agro-Marketing ” un tā realizācija tiks uzsākta jau šogad. Ar šodienu uzņēmumā darbu sāk stratēģisko investoru pārstāvoša valde Jāņa Vaivoda vadībā.

“Latvijas Piens” valde izveidota trīs cilvēku sastāvā: Jānis Vaivods, valdes priekšsēdētājs, Vācijas pārtikas vairumtirdzniecības uzņēmuma “Eximo Agro-Marketing” ilggadīgais vadītājs Baltijas valstīs, Jānis Cipulis, “Eximo Agro-Marketing” Vācijas uzņēmuma valdes priekšsēdētājs, Andreass Zerāns (Andreas Serrahn) , koncerna “Fude + Serrahn Milchprodukte GmbH&Co” īpašnieks.

Jānis Vaivods, “Latvijas Piens” jaunievēlētais valdes priekšsēdētājs:

“Latvijā tiks realizēts koncerna “Fude + Serrahn Milchprodukte” pirmais investīciju plāns ārpus Vācijas. Tas ir sagatavots, konkrēts tā apjoms tiks publiskots līdz ar tā realizācijas uzsākšanu, un tas notiks jau šogad. Investīciju mērķis ir dubultot ražošanas apjomu “Latvijas Pienā”, attīstot siera un industriālo produktu ražošanu. Vienlaikus – optimizējot un stabilizējot uzņēmumu. Pirmais solis jau veikts – uzņēmumam “Latvijas Piens” vairs nav finansiālu saistību par saņemto valsts galvojumu. Mērķtiecīgu investīciju piesaisti sekmēja arī uzņēmuma līdzšinējās vadības ieinteresētība un līdzdalība investīciju piesaistē.”

 Edgars Ruža, LPKS „Latraps” ģenerāldirektors:

“Spēcīga un pieredzējuša Vācijas piena pārstrādes koncerna ienākšana Latvijas tirgū un stratēģiskā investora piesaiste “Latvijas Pienam” ir attīstības garants uzņēmumam un reizē sniegs ilgtermiņa sadarbības iespējas piena ražotājiem. LPKS “Latraps” SIA “Latvijas Piens” dalībnieku struktūrā iesaistījās 2014. gadā, investējot vienu miljonu eiro, kā arī stabilizējot piena iepirkumu uzņēmumā. “Latraps” specializācija ir graudkopība un tā mērķis nebija iesaistīšanās piena nozarē, bet gan atbalsts piena nozarei grūtā brīdī, kas pārdzīvo krīzes situāciju, kas saistīta gan ar Krievijas embargo, gan Eiropas piena ražošanas kvotu sistēmas atcelšanu, gan globālo piena produktu pārprodukciju. Tās ir nepietiekamas investīcijas, lai nodrošinātu jauna uzņēmuma tālāku attīstību, tāpēc “Latraps”, kļūstot par vadošo dalībnieku, uzsvēra nepieciešamību piesaistīt investoru ar kompetenci piena nozarē un starptautiskā tirgus pieredzi, kas ir sekmīgi realizēts“

Anita Skudra, līdzšinējā “Latvijas Piens” valdes priekšsēdētāja:

“Man ir gandarījums, jo “Latvijas Piens” sekmīgu potenciālu uzrādīja visgrūtākajos apstākļos – saglabājot darba vietas spēja pārfokusēties no industriālo produktu ražošanas uz produktu ar augstāku pievienoto vērtību, siera, ražošanu, attīstīt eksportu uz Skandināvijas valstīm un meklēt citus jaunus tirgus laikā, kad nozarē sākās dziļa krīze un mainījās vadošie akcionāri pēc kooperatīva “Trikāta” maksātnespējas izsludināšanas. Investori ir novērtējuši šo potenciālu, pieņemot lēmumu koncerna pirmās investīcijas ārpus Vācijas realizēt Latvijā. Investīciju piesaiste dos jaunas iespējas uzņēmumam, īpaši jaunu pārdošanas kanālu veidošanā, izmantojot investora - koncerna un “Eximo” tirdzniecības kanālus Vācijā un pasaulē.”

Par „Latvijas Piens”:

Dalībnieku sastāvs: Eximo Agro-Marketing – 75,1%, Latraps – 14,5%, Dzēse – 8,5%, VAKS – 1,9%

"Latvijas piens" ir Latvijas lauksaimnieku veidots uzņēmums, kas darbu sāka 2012.gada nogalē. No 2014. gada uzņēmums fokusējies un attīstījis siera ražošanu. 50% no saražotā siera tiek eksportēti uz Eiropas un Austrumu Āzijas valstīm. Nozīmīgākie eksporta tirgi ir Zviedrija un Somija, kam pēdējā laikā pievienojusies arī Dānija.

Par investoru:

Koncerns “Fude + Serrahn Milchprodukte” dibināts 2001. gadā, Vācijā. Pēc tā izveidošanas tas strauji attīstījies un guvis panākumus. Koncernā ietilpst deviņi piena pārstrādes uzņēmumi Vācijā, kas ražo industriālos piena produktus, kā arī sviestu, sieru un jogurtu. Uzņēmumos ražošana organizēta atbilstoši augstākajiem kvalitātes standartiem – IFS un ISO:9001. Koncerna gada  apgrozījums ir 740 miljoni eiro un tirdzniecības apjoms 800 tūkstoši tonnu gadā.

Koncernā ietilpstošais pārtikas vairumtirgotājs “Eximo Agro-Marketing” darbu Baltijas valstīs uzsāka 2004. gadā. Kopš tā laika sekmīgi attīstīta darbība un gūta ievērojama pieredze sadarbībā ar Latvijas piena nozares uzņēmumiem.

Papildus informācija:

Rita Voronkova, e-pasts: rita.voronkova@inbox.lv, mob.tālr. 29264403