Mans LATRAPS

LATRAPS finansējumu ostas iegādei piesaista Latvijā reti izmantotā veidā – emitējot obligācijas!

 

LATRAPS FINANSĒJUMU OSTAS IEGĀDEI PIESAISTA LATVIJĀ RETI IZMANTOTĀ VEIDĀ – EMITĒJOT OBLIGĀCIJAS!

Mēs, Lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvā sabiedrība LATRAPS, esam izvēlējuāies Latvijas uzņēmējdarbības videi neraksturīgu finansējuma piesaistes veidu nozīmīgam darījumam. Gan saviem Biedriem, gan Darbiniekiem esam izteikuši piedāvājumu iegādāties obligācijas. Par iegūtajiem līdzekļiem plānots nopirkt 50% + 1 daļu vienā no Rīgas Brīvostas uzņēmumiem un tādējādi iegūt ostu, kas nepieciešama efektīvākai labības tirdzniecībai.

Alpha ostas vidējā iekraušanas jauda ir 9 tūkstoši tonnu dienā un kopējais graudu glabāšanas apjoms - virs 100 tūkstošiem tonnu. Tās piestātnē var apkalpot visdažādākās kravnesības kuģus, ieskaitot PANAMAX izmēra ar kopējo ietilpību 70 tūkstoši tonnu. Līdz ar savas ostas iegādi kooperatīvās sabiedrības biedri iegūs gan iespēju ātrāk nogādāt graudus kuģos, gan uzglabāt tos ostā, gan papildus nopelnīt no ostas darbības.

Jau gadiem ilgi esam lolojuši sapni par savu graudu pārkraušanas termināli. Pateicoties ģeopolitiskām pārmaiņām, šobrīd mums ir radusies iespēja iegādāties kontrolpaketi ostas terminālī Rīgā, kas atbilst gandrīz visām mūsu vēlmēm – jaudīga dzelzceļa un auto piekļūšana un pieņemšana, PANAMAX kuģu dziļums, jaudīga kuģu uzkraušanas infrastruktūra, sākotnēji pietiekošas un graudu pārkraušanai atbilstošas glabāšanas jaudas, tālākas attīstības iespējas un liela pieredze darbā ar beramkravām.

LATRAPS Valdes priekšsēdētājs Edgars Ruža

 

Obligācijas ir ekskluzīvi pieejamas tikai LATRAPS grupas kooperatīvu Biedriem un LATRAPS Darbiniekiem. Vienas obligācijas nominālvērtība ir 1000 EUR un tās var iegādāties uz trīs dažādiem termiņiem.

Par obligāciju iegādi un savu lēmumu investēt LATRAPS ostas iegādē stāsta LATRAPS Biedrs:

LATRAPS un zemnieku sadarbības ciklā līdz šim pietrūka viena elementa - ostas. Mums - zemniekiem - ir traktori, arkli, sējmašīnas un kobaini, kooperatīvam ir graudu pieņemšana un glabāšana, un pietrūkst viena elementa - ostas, lai būtu pilns cikls, ja esam aizveduši un pārdevuši graudus kooperatīvam, tad uzticamies līdz galam un nopērkam arī ostu. Par saviem graudiem tālākā nākotnē dabūšu lielāku cenu, jo būs mazāki ostas izdevumi un šie izdevumi nebūs jāsedz no manu graudu cenas. 

 Ivars Gruduls, Varakļānu novada zemnieku saimniecības “Ābeles” saimnieks.

Šī ir jau trešā reize, kad kooperatīvā sabiedrība LATRAPS emitē obligācijas saviem biedriem projektu finansēšanai.