Mans LATRAPS

LATRAPS aršanas sacensībās uzvar centīgākie

29. oktobrī  pie mūsu biedra un Elejas kaimiņa zemnieku saimniecības ,,Līgo'' tīrumā ,,Jetes'' LATRAPS organizēja aršanas sacensības un izglītojošu semināru par pareizu aruma veidošanu.

Pasākums bija ļoti kupli apmeklēts - apmēram 420 interesentu. Un lai gan šis rudens bija netipiski sauss, lai izveidotu labu arumu, bija ko nopūlēties. Saimnieka noteiktais aršanas dziļums tika noteikts nevis standarta – 20 cm, bet gan 25 cm.

Sacensības notika lauksaimniecības skolu jauniešu grupā un tā sauktajā ‘tautas’ klasē. Savu meistarību pieteica 16 dalībnieki, kuri ara ar ‘Kverneland’, ‘Gregoire Besson’, ‘Lemken’, ‘Rabe’, ‘Khun’, ‘Vogel’, ‘Agrolux’ arkliem.

Pasākumā piedalījās un arī atbalstīja Konekesko, Silja, Dojus, LLKC, Moler Auto, Amserv, Autobrava, Profi, DNB līzings.

Interesanti, ka vienādi augstu punktu skaitu nopelnīja gan Mārtiņš Poškus no Kandavas lauksaimniecības tehnikuma, gan ‘tautas’ klases uzvarētājs Jānis Vaitekevics no zemnieku saimniecības “Mārtiņi”. Pirmo vietu reverso arklu grupā jauniešiem ieguva Kristers Krauze no Kandavas, otro vieto parasto arklu grupā arī ieguva kandavnieks Arvis Slūtiņš. Otro vietu reverso arklu grupa ieguva Nauris Paulušenko no Saulaines, trešo – Artis Figoriņš no Cīravas. 

Tautas klasē 2. vietu nopelnīja Jānis Blūdžs no z/s “Rožkalni” , bet 3. vietu izcīnīja LATRAPS tehnikas nodaļas pārstāvis Armands Kļimovskis.

Dalībnieku sarakstu un iegūtos punktus skatīt šeit