Mans LATRAPS

LATRAPS Daugavpils pirmastrādes kompleksa atklāšana!

Svinīgā LATRAPS Daugavpils pirmapstrādes kompleksa atklāšana!

2020. gada 27. februārī atklāts LATRAPS Daugavpils pirmapstrādes komplekss. Svinīgajā pasākumā piedalījās - LATRAPS vadība, Daugavpils pilsētas domes pārstāvji, sadarbības partneri un reģiona graudu audzētāji.

Mums ir lepnums un  gandarījums atklāt  LATRAPS Daugavpils pirmapstrādes kompleksu. Šis ir ne tikai pirmais LATRAPS graudu pieņemšanas punkts Latgalē, bet arī jaunākais un modernākais objekts. Graudaugu kultūras te var nodot graudkopji no visas tuvākās apkaimes. Mums jābūt lepniem, līdz šim Daugavpils un tuvākajos Latgales novados nebija neviena lauksaimniekiem piederoša graudu pirmapstrādes kompleksa.  Galvenokārt pateicoties LATRAPS Biedru aktivitātei šajā reģionā un vēlmei būt saimniekiem savā objektā uzbūvēts Daugavpils pirmapstrādes komplekss.

LATRAPS valdes priekšsēdētājs Edgars Ruža

 

LATRAPS Daugavpils graudu pirmapstrādes komplekss ietver - graudu pieņemšanas punktu, noliktavas un biroju.

Pirmapstrādes kompleksā uzstādīta kalte ar kaltēšanas jaudu 45t/h, kā arī uzbūvēti seši gatavās produkcijas glabāšanas torņi un četri mitro graudu uzglabāšanas torņi. Pēc pirmā būvniecības posma pabeigšanas kompleksa kopējā uzglabāšanas kapacitāte ir 20 000 tonnas, savukārt pieņemšanas jauda 300t/h.

Šobrīd pabeigta Pirmā celtniecības kārta. Komplekss nodrošina graudu pieņemšanu, attīrīšanu un uzglabāšanu. 

Graudu pieņemšanas punktam paredzētas divas celtniecības kārtas.

Kopumā Latgalē šobrīd ir 356 LATRAPS Biedri, kas ir otrais straujāk augošais reģions pēc biedru skaita Latvijā.

LATRAPS lepojas būt 100% Latvijas laiksaimnieku uzņēmums. Kooperatīvs aizvien turpina augt, ceļot Latvijas lauksaimnieku labklājību un veicinot nozares un lauku vides attīstību.

LATRAPS ir attīstījis deviņus  graudu pieņemšanas, pirmapstrādes servisa centrus visā Latvijā -  Jaunpagastā, Saldū, Bauskā, Elejā, Aizkrauklē, Jēkabpilī, Barkavā, Madonā un tagad arī Daugavpilī, kas dod iespēju lauksaimniekiem dažādos Latvijas reģionos efektīvi nodarboties ar augkopību.