Mans LATRAPS

LATRAPS rīko semināru Malnavas koledžā

Pēc LPKS LATRAPS agronoma Latgales reģionā Pētera Stankas iniciatīvas 16. februārī Malnavas koledžā uz semināru par aktualitātēm lauksaimniecībā pulcējās studenti un pieredzējuši lauksaimnieki.

Semināru atklāja koledžas direktors Juris Bozovičs, savā uzrunā uzsverot izglītības iestādes nozīmīgumu Latgales un Austrumvidzemes reģionā.

Malnavas koledžas direktors J.Bozovičs

LPKS LATRAPS agronoms P.Stanka

SIA “Bayer CropScience Latvija” agronoms Andris Casno informēja par aktuālāko produktu klāstu, to pielietošanas iespējām un efektivitātes rādītājiem. Vienlakus papildinot savu stāstījumu ar praktiskiem, agronomiskiem padomiem no personīgās pieredzes.

Semināra turpinājumā LATRAPS sējumu apdrošināšanas projektu vadītāja Vita Boja pastāstīja par sējumu apdrošināšanu, kā vienu no iespējām lauksaimniecībā, laikapstākļu postošo seku mazināšanai, kā arī par izmaiņām sējumu apdrošināšanas polišu subsidēšanas kārtībā MK Noteikumu Nr.492 ietvaros.

Noslēgumā LATRAPS tehnikas nodaļas tirdzniecības vadītājs Aigars Laurinovičs iepazīstināja ar pasaulē atpazīstamu lauksaimniecības tehnikas ražotāju zīmoliem, kurus pārstāv LATRAPS un ar konkrētiem jaunumiem, ko šogad piedāvā šie ražotāji.

Seminārā tika aktualizēts jautājums par kvalificētu speciālistu trūkumu reģionā, kas spētu ātri un zinoši diagnosticēt problēmas un novērst tās.

LATRAPS tehnikas nodaļas tirdzniecības vadītājs A. Laurinovičs

Turpinot aktualizēto jautājumu jau neformālā gaisotnē starp Malnavas koledžas direktoru un mācībspēkiem kā arī semināra dalībniekiem, tika apspriesta tēma par tehnisko nodrošinājumu praktiskajām apmācībām mācību iestādes izglītojamajiem. Skolas vadība vērsās pie A. Laurinoviča ar ideju un aicinājumu Malnavā izvietot tehnikas vienības, kas ļautu koledžas studentiem iepazīt un izzināt modernāko tehniku no praktiskās puses. Tādā veidā radot iespēju sagatavot tiešām zinošus un darba tirgū konkuretspējīgus un pieprasītus speciālistus, kuru trūkums valstī šobrīd jau ir manāms.