Mans LATRAPS

«LATRAPS» septiņos mēnešos pārsniedz 100 miljonu latu apgrozījumu

"LATRAPS" septiņos mēnešos pārsniedz 100 miljonu latu apgrozījumu

Latvijas lauksaimnieku veidotais graudu kooperatīvs «Latraps» sasniedzis jaunu izaugsmes punktu, finanšu gada septiņos mēnešos (2012.gada jūlijs – 2013.gada janvāris) pārsniedzot 100 miljonus latu apgrozījumu.

"Kā zināms, pērnais gads Latvijas graudaudzētājiem ir bijis īpaši labs, ļaujot izaudzēt rekordražu, kura sasniedza 2,1 miljonu tonnu," saka Latvijas Lauksaimniecības kooperatīvu asociācijas (LLKA) pārstāve Sabīne Puķe.

"LATRAPS" direktors Edgars Ruža uzskata, ka kooperatīvs 12 pastāvēšanas gados ir spējis izaugt par nozares lielāko un nozīmīgāko uzņēmumu, ļaujot Latvijas graudaudzētājiem sarežģītajos klimata un ekonomikas apstākļos veiksmīgi attīstīties, pārvarēt krīzes un tajā pašā laikā būt konkurētspējīgiem ar citu valstu lauksaimniekiem, kas tiek ievērojami vairāk subsidēti.

"LATRAPS" ir arī viens no LLKA dibinātājiem. Kā norāda LLKA izpilddirektore Evija Gunika, "LATRAPS" veiksmes stāsts ir pierādījums tam, ka, zemniekiem kooperējoties, ir iespēja pastāvēt un attīstīties arī nevienlīdzīgas konkurences apstākļos kopējā Eiropas Savienības tirgū: «Esam gandarīti par «"LATRAPS" komandas sasniegumiem un ceram, ka tas būs pozitīvais piemērs, lai kooperācija attīstītos arī tajos lauksaimniecības virzienos, kuros tā pašreiz nav tik izplatīta, kā, piemēram, gaļas nozarē.»

Kooperatīvs apvieno 664 zemniekus visā Latvijā. Saimniecību apstrādājamās platības ir sākot no 20 līdz četriem tūkstošiem hektāru. Kooperatīvās sabiedrības apgrozījums 2012.gadā bija 91 230 442 lati.


Avots: Zemgales Ziņas, www.zz.lv 21.02.2013