Mans LATRAPS

LATRAPS uzņem viesus

Šīs nedēļas sākumā Latvijā ieradās 28 dalībvalstu lauksaimnieku organizāciju un kooperatīvu pārstāvji  COPAS - COGECA prezidija sanāksmes ietvaros. Latvijas lauksaimniekiem šis ir nozīmīgs pasākums, jo pirmo reizi kopš iestāšanās ES mums bija iespēja iepazīstināt citu dalībvalstu lauksaimnieku līderus ar reālo situāciju Latvijā. Gan palielīties ar sasniegto, gan parādīt, ar kādām problēmām cīnās tieši mūsu lauksaimnieki.  Lai turpmākajās cīņās Briselē  par vienlīdzīgākiem nosacījumiem vai īpašajiem izņēmumiem Baltijas valstīm, citas valstis mūsos ieklausītos, jo nu jau viņi ir redzējuši cik tālu uz Ziemeļiem mēs esam, un ka šobrīd zied nevis vasaras, bet ziemas rapsis.

Vizīte LATRAPS  daudzu valstu pārstāvjus pārsteidza. It īpaši vecās dalībvalstis, kurās kooperācija attīstījusies gadu simtus, nevis desmitus, LATRAPS vienmērīgi straujā attīstība tika novērtēta kā patīkams piemērs.  Daudzi uzteica tik mazas valsts (tā vairums pārstāvju domā!) unikālos cilvēkresursus, kas spēja tik īsā laika periodā sasniegt tik labus eksporta rādītājus graudu tirgū.

Viesi vēlēja kooperatīvam neapstāties vienmērīgajā izaugsmē, bet nebaidīties arī pieņemt jaunus izaicinājumus! Viens no izaicinājumiem – veidot vēl ciešāku Eiropas kooperatīvu sadarbību pretstatā dažu valstu veco kooperatīvu vēlmei  „apēst” jaunos.