Mans LATRAPS

LATRAPS ziemas rapšu sēklu piedāvājums

 

SW Seed, Zviedrija

‘CULT’ – līnijšķirne ar ļoti labu ziemcietību, augstu ražas potenciālu un labu veldres noturību, kas nodrošina augstu ražas kvalitāti pat pie agrīnas sējas. Pēc veģetācijas perioda iedalāma vidēji agrīnajā grupā. Šķirnei raksturīgs augsts eļļas saturs. Laba vispārējā slimību noturība.

 

KWS, Vācija

‘TURAN’ – agrs ziemas rapša hibrīds. Līdz šim parādījusi ļoti labus kvalitātes un kvantitātes rādītājus. Strauja augu attīstība rudenī, tāpēc ieteicams arī vēlākiem sējas termiņiem. Strauja veģetācijas atsākšanās pavasarī. Spēcīga zarošanās un vidējs augu augstums. Augsts ražas potenciāls un eļļas saturs sēklās. Ļoti laba izturība pret galvenajām rapšu slimībām. Hibrīdam ir agrs līdz vidēji agrs novākšanas sākums, augsta ražība, augsta slimību izturība, augsta ražas stabilitāte.

‘TRIANGLE’ - vidēji agrs hibrīds ar augstu ražas potenciālu. Augi vidēji gari/gari, spēcīgi zaroti. Ļoti strauja augu sākotnējā attīstība, tādēļ piemērots arī vēlai sējai. Ļoti laba ziemcietība, kas apstiprinājies arī 2011. gada ziemā. Pavasarī veģetācija atjaunojas strauji. Augsta izturība pret galvenjām rapšu slimībām. Jau daudzus gadus ar labiem panākumiem tiek audzēts Latvijas rapšu laukos. 

‘KWS GORDON’ – hibrīds ar ļoti labu ziemcietību. KWS Gordon ir jauna KWS selekcijas programmas šķirne, kas pagājušajā gadā ir tikusi reģistrēta Eiropas šķirņu katalogā. Reģistrācijas izmēģinājumos 3 gadus pēc kārtas šķirne ir parādījusi strauju augu attīstību pavasarī un ir viena no agrāk ziedošajām KWS šķirnēm.  Ieteicams izmantot augšanas regulatoru (gan rudenī, gan pavasarī), jo lielie augi mēdz parādīt tendenci uz veldrēšanos. Šķirnei ir ļoti augsta rezistence pret sēklu izbiršanu no pākstīm. Tā ir viena no īpašībām, pie kā pastiprināti strādā KWS selekcionāri. Pārliecinoša sēklu un eļļas ražas kombinācija

 

RAPOOL, Vācija

‘VISBY’ – hibrīds, kas izceļas ar ļoti labām pārziemošanas spējām aukstās ziemās. Augstražīgs hibrīds ar augstu eļļas saturu sēklās. Augiem raksturīga strauja augšana rudenī pēc sējas, veidojot spēcīgu galveno sakni un lapojumu, kas nodrošina augu nostiprināšanos augsnē un labu ziemošanu. Ņemot vērā hibrīda ātraudzību, to var veiksmīgi izmantot, ja ir novēlots sējas laiks (5-7dienas vēlāk, kā tiek rekomendēts). Hibrīds piemērots izsējai arī laukos ar minimālo augsnes apstrādi. Izteikta izturība stresa apstākļos, laba veldres noturība.

‘AVATAR’ – laba ziemcietība un sausumizturīgs hibrīds, kas izceļas ar savu augsto ražību un eļļas saturu sēklās. Šķirne piemērota vēlai sējai. Raksturīga spēcīga augšana rudenī. Augot veido vidēji augstu augumu un stingru stublāju. Laba slimību izturība. Nogatavojas agri. Piemērota audzēšanai vidēji smagās augsnēs. Raksturīga viegla novākšana.

 ‘MERCEDES’ – augstas ziemcietības ziemas rapša hibrīds. Izceļas ar augstu eļļas saturu un ražīgumu. Augiem raksturīga augsta augšanas intensitāte rudenī un strauja attīstība pavasarī. Augi ir noturīgi pret pamatslimībām. Noturība pret veldri ir vidēja. Šķirnei raksturīga noturība pret pāksteņu atvēršanos. Piemērota audzēšanai gan vieglās, gan smagās augsnēs. Sējas laiks ir ļoti plašs no agra līdz vēlam. Ziedēšanas un nogatavošanās laiks atkarībā no sējas laika ir agrs līdz vidējs. Augi sasniedz vidēju augstumu.

‘VERITAS CL’ – hibrīdam laba ziemcietība. Raksturīgs augsts ražas potenciāls.  Sējas termiņš - no vidēja līdz vēlam. Lieliski pielāgojas un pacieš sausuma periodus, labi aug vieglās smilts augsnēs. Vienlaikus šķirnei raksturīga augsta izturība pret fomozi. Laba noturība pret pāksteņu atvēršanos. Augsts eļļas saturs.

 

PIONEER

‘PR44D06’ – puspundurhibrīds, labas pārziemošanas spējas. Raksturīgs ļoti augsts ražas potenciāls ar augstu eļļas saturu sēklās. Garš sējas laiks – no agra līdz vidējam. Rudenī attīstās kompakts un zems sakņu kakls, kas nodrošina labas pārziemošanas spējas arī pie agras sējas. Stiprās un plašās sakņu sistēmas dēļ, labi uzņem barības vielas. Vidēji agrs ziedēšanas laiks, ātri un vienmērīgi nobriest. Vienmērīgā nogatavošanās atvieglo pļaušanu. Laba veldres noturība un izturība pret slimībām.

‘PR46W20’ - ziemas rapša hibrīds, kam raksturīga ļoti laba ziemcietība. Augsts augu augums. Laba izturība pret sausumu pavasarī un vasaras sākumā. Šķirnei raksturīgs vidējs ziedēšanas laiks. Hibrīdam ir izcila veldres izturība.  Piemērots agrai līdz vēlai sējai. Rudenī hibrīds attīstās mēreni ātri - ar zema auguma sakņu kaklu. Šķirnei raksturīgs augsts eļļas saturs.

 

BAYER RAPS, Vācija

‘BRENTANO’ – laba ziemcietība, jo augs veido plakanisku lapu rozeti. Vidēji agrīna hibrīdā šķirne. Piemērota visa veida augsnēm. Elastīgs sējas laiks. Vidēji gara auguma šķirne ar labu veldres noturību. Augsts ražas potenciāls un eļļas saturs sēklās. Augsta noturība stresa apstākļos.

Pēc 2012. gadā Latvijā veikto izmēģinājumu datiem šķirne uzrāda:

  • ražību – 4.42 t ha-1;
  • 1000 sēklu masa – 4.39 g;
  • eļļas saturs – 48.88%.

‘FENCER’ – spēcīgs un augstražīgs hibrīds ar elastīgi vēlu sējas laiku. Ļoti augsts eļļas saturs 45.8%. Strauja augu attīstība rudenī un pavasarī. Hibrīdam raksturīga augsta izturība pret krustziežu sauso puvi un laba veldres noturība. Vidēji augsta ziemcietība.  
 

MONSANTO

‘DK IMPRESSION CL’ – ļoti labas ziemcietības hibrīds, piemērota agrai sējai. Šķirnei piemīt Clearfield herbicīdu pretestības iezīmes. Lai panāktu vienmērīgumu, ieteicams 25-30 augu uz 1m². Augsts eļļas satur. Noturīgi pāksteņi kulšanas laikā, ražas zuduma samazināšanai.

DK ‘SEVERNYI’ – ļoti laba ziemcietība, jauns puspundurhibrīds. Piemērots agriem sējas termiņiem. Izcila noturība pret krustziežu stublāju puvi. Ziedēšanas laiks vidēji vēlīns, ražas gatavība agrīna. Laba noturība pret pāksteņu atvēršanos. Augsts ražas potenciāls un augsts eļļas saturs sēklās.

DK ‘SECURE’ - Zema auguma hibrīds, vidēji agrīna, ar labu ziemcietība, augsta veldres noturība. Vidējā ražībā līdzvērtīgs standarta šķirnēm. Zemāka auguma, vieglāk nokult, mazāki sēklu zudumi un vieglāk veikt sējumu apkopes darbus, vēlāk ataug pavasarī, necieš no salnām, ziedēšana sākas vēlāk kā citiem hibrīdiem.