Mans LATRAPS

Noslēdzies jauniešu izaugsmes forums SOLIS

Biedrība „Latvijas Jauno zemnieku klubs” jau otro gadu pēc kārtas rīkoja jauniešu izaugsmes forumu SOLIS.

Šī gada foruma tēma bija „uzņēmējdarbības laukos un lauksaimniecības uzsākšana”, tēmas ietvaros notika 11 lekcijas, diskusija ar jaunajiem lauksaimniekiem, kā arī uzstājās motivācijas trenere.

Pirmajā foruma dienā lektori jauniešus mācīja kā ģenerēt idejas, kā arī kā iegūt finansiālu atbalstu savai biznesa idejai. Uzstājās gan Hipotēku bankas pārstāve Agrita Vagoliņa, gan Agro Credit viens no dibinātājiem Ģirts Vinters, gan LLKC pārstāvis Raitis Ence. Kopumā jauniešiem bija iespēja uzzināt par 3 dažādiem finansējuma ieguves veidiem, kas nākotnē noteikti noderēs realizējot savus mērķus.

Otrajā dienā ar lekcijām uzstājās nozares pārstāvji – tomātu un stādu audzētāja Madara Stūrmane, viesu nama „Līči” saimnieks Modris Jansons, akvakultūru speciālists Augusts Ārens, kā arī par lauksaimniecību būvju celtniecību stāstīja Artūrs Sausiņš.

Vislielāko atsaucību un labākās atsauksmes saņēma LATRAPS direktors Edgars Ruža un Agrera dibinātājs Pēteris Dambergs, viņu lekcijas bija ļoti iedvesmojošas un foruma dalībnieki atzina, ka to dēļ vien bija vērts pasākumu apmeklēt.

Kopumā pasākumu apmeklēja 68 jaunieši, vecumā no 17-28 gadiem, un 16 lektori. Pasākuma galvenais atbalstītājs ir zemnieku kooperatīvs „Latraps”, kā arī lielu devumu ieguldīja SIA AgroCredit Latvia, SIA Agrera, Hipotēku banka, SIA AgTech un zemnieku kooperatīvs „Trikāta KS”.

Vairāk par forumu SOLIS.