Mans LATRAPS

Svinīgā kapsulas ierakšana LATRAPS Saldus pirmapstrādes kompleksa pamatos

 

 

Otrdien, 16.janvārī, Saldū, LATRAPS pirmapstrādes kompleksa pamatos, tika iemūrēta kapsula nākamajām paaudzēm. Svinīgajā pasākumā piedalījās un savus novēlējumus teica: LATRAPS ģenerāldirektors Edgars Ruža, Saldus novada domes priekšsēdētājs Reinis Doniņš un lauksaimnieki no Kurzemes novada.

LPKS LATRAPS ģenerāldirektors Edgars Ruža:

Apsveicam! Saldus pirmapstrādes komplekss ir jau astotais LATRAPS graudu pieņemšanas punkts visā Latvijā! LATRAPS vērtībās  – godprātībā, profesionalitātē, stabilitātē un ilgtspējā – tiek celts Saldus pirmapstrādes komplekss, tas zels un plauks, vairojot Kurzemes un visu Latvijas saimnieku labklājību.

Saldus novada domes priekšsēdētājs Reinis Doniņš pauda prieku par to, ka LATRAPS izvēlējies tieši Saldū celt savu pirmapstrādes kompleksu:

Kooperācija ir spēks un virzība uz vienotību, novēlu LATRAPS to saglabāt un turpināt attīstīties.  Kurzemniekiem vēlu bagātas graudu ražas un lai Saldus pirmapstrādes kompleksa bunkuri un torņi vienmēr pilni.

 

Kopā ar vēlējumu nākamajām paaudzēm kapsulā tika likta arī divu eiro monēta ar Kurzemes ģerboni reversā.

LATRAPS ģenerāldirektors Edgars Ruža par graudu pieņemšanas situāciju Latvijā un kooperatīva tālāko attīstību:

Latvijā joprojām nepietiek graudu uzglabāšanas jaudas un kapacitātes, tāpēc  katru gadu turpinām attīstīties un būvējam klāt jaunus pirmapstrādes kompleksus. Šobrīd top pirmapstrādes komplekss Saldū, kā arī sākta pirmapstrādes kompleksa būvniecība Daugavpilī. Saldus kompleksa pirmo būvniecības posmu iecerēts pabeigt līdz šī gada graudu ražas sezonas sākumam.

 

Saldus LATRAPS pirmapstrādes kompleksa pirmās kārtās būvniecības izmaksas ir 2,6 miljoni.  Šajā pieņemšanas punktā būs kalts ar žāvēšanas jaudu 45t/h, četri lieli un četri mazie torņi. Pēc pirmā būvniecības posma pabeigšanas kopējā uzglabāšanas kapacitāte  būs 12 000 tonnas, savukārt pieņemšanas jauda 300t/h.  Šobrīd  kompleksā plānotas 7-10  jaunas darba vietas.

Jūsu LATRAPS