Mans LATRAPS

Ziemāju papildmēslošana

Lielākās slāpekļa normas ziemāju graudaugi patērē cerošanas, stiebrošanas un graudu veidošanās laikā. Tātad tieši šo labības attīstības fāžu sākumā, augi jānodrošina ar galveno ražu veidojošo barības elementu – slāpekli.

Uzsākot ziemāju papildmēslošanu, vispirms ir jānovērtē to stāvoklis, jāņem vērā veģetācijas atjaunošanās laiks un šķirnes veģetācijas perioda garums.

Intensīva tipa šķirnēm ieteicamā kopējā slāpekļa norma - 130 - 160 kg/ha tīrvielā.

Pavasaros ar vēlu veģetācijas atjaunošanos, izšķiroša loma ir pirmajai slāpekļa mēslojuma devai veģetācijas atjaunošanās sākumā. Pirmajā reizē ieteicams lietot 2/3 no kopējās slāpekļa normas, jo visām šķirnēm ir īsāks veģetācijas periods, mazāks fotosintētiskais potenciāls un augi straujāk iziet attīstības fāzes. Agrīnām un vidēji agrīnām šķirnēm otrā slāpekļa mēslojuma deva, ja slāpekļa norma ir vienāda, ražas pieaugumu neveicina, taču pozitīvi ietekmē graudu kvalitāti. Vidēji vēlām šķirnēm tāpat noteicošā loma ir pirmajai slāpekļa mēslojuma devai, kas var būt puse vai vairāk (atkarībā no sējuma stāvokļa) no kopējās slāpekļa normas. Otrā slāpekļa mēslojuma reize vēl palielina ražas lielumu un uzlabo graudu kvalitāti. Tālāka slāpekļa mēslojuma reižu skaita palielināšana ražas lielumu neietekmē, taču uzlabo graudu kvalitāti.