Mans LATRAPS

Ziemas kviešu un rudzu šķirnes

Aicinām pārdomāt savu izvēli un par to informēt mūsu agronomus, lai palielinātu iespēju nodrošināt Jums nepieciešamo sēklas materiālu pietiekamā daudzumā.

 
ZIEMAS KVIEŠU ŠĶIRNES

EDVĪNS

Agrīna ziemas kviešu šķirne, kas izveidota Valsts Stendes graudaugu selekcijas institūtā. Šķirnei raksturīga augsta pārziemošanas spēja visos Latvijas reģionos. Augi labi cero un sasniedz vidēju augumu. Piemīt vidēja veldres nourība. Raksturīgi rupji graudi ar augstu kvalitāti. Vidēja noturība pret izplatītākajām slimībām- miltrasu, brūno lapu rūsu, lapu plankumainību. Laba izvēle gan konvencionālajām, gan bioloģiskajām saimniecībām. Pēdējo 3 gadu izmēģinājumi uzrāda 6.55- 7.01 t ha-1 lielas ražas.

SKAGEN

Augstražīga ziemas kviešu šķirne. Šķirnei raksturīga laba ziemcietība un tā ir piemērota agram līdz vidējam sējas laikam. Piemērota audzēšanai arī skarbākos klimatiskajos apstākļos, jo labi pacieš sausumu. Noturība pret veldri ir vidēja. Augi sasniedz vidēju līdz augstu augumu. Noturība pret miltrasu un dzelteno rūsu ir augsta. Vidēja noturība pret brūno rūsu, dzeltenplankumainību un pelēkplankumainību. Graudiem raksturīga pārtikas kvalitāte, augsts krišanas skaitlis un labs proteīna rādītājs.

OLIVIN 

Vidēji vēlīna intensīva tipa ziemas kviešu šķirne. Piemērota agrai sējai. Raksturīga stabila ziemcietība un kvalitāte. Augi sasniedz vidēju augumu, veldres notrība ir laba. Labas līdz vidējas pārziemošanas spējas Latvijas klimatiskajos apstākļos novērotas vairāku gadu garumā. Kvalitatīvie rādītāji ir stabili, parāda augstu krišanas skaitli un tilpummasu. Izmēģinājumos Latvijā, 3 gadu garumā, iegūtas ražas no 8.7- 10.0 t ha-1.

MAGNIFIK

Vēlīna, intensīva ziemas kviešu šķirne ar augstu ziemcietību. Piemērota vidējai un vēlai sējai. Raksturīgas augstas ražas ar stabilu kvalitāti. Šķirnei raksturīgi vidēji lieli graudi ar augstu lipekļa saturu. Augi sasniedz vidēju augumu, noturība pret veldri ir laba. Piemērota audzēšanai arī mazāk auglīgās augsnēs, vidēji pārcieš karstumu. Raksturīga laba noturība pret tādām slimībām kā cietā melnplauka un brūnā rūsa, vidēja noturība pret miltrasu un pundurmelnplauku.


ZIEMAS RUDZI

BRASETTO

Ziemas rudzu hibrīds, vidēji agrīns. Noturīgs pret sēnīti, kura izraisa melno graudu veidošanos. Izmantojot intensīvas audzēšanas tehnoloģijas, iespējams iegūt augstas ražas. Raksturīgs stingrs, vidēji garš stiebrs, kas nodrošina izcilu ražas novākšanu. Augsts krišanas skaitlis un vidēji liels 1000 graudu masas rādītājs. Brasetto ir noturīgs pret brūno rūsu un gredzenplankumainību, piemīt vidēja noturība pret miltrasu.