Mans LATRAPS

Ziemas rapšu šķirnes

Aicinām pārdomāt savu izvēli un par to informēt mūsu agronomus, lai palielinātu iespēju nodrošināt Jums nepieciešamo sēklas materiālu pietiekamā daudzumā.


SW, Zviedrija

BANJO (hibrīds)

Šai rapšu sēklas šķirnei raksturīga ļoti laba ziemcietība Tā ir ļoti ražīga, veldres noturīga ar labu izturību pret slimībām. ‘BANJO’ pārbaudīts dažādās valstīs un klimatiskajos reģionos, kur uzrādījis ražas un kvalitatīvo rādītāju stabilitāti pa gadiem.

CULT (līnijšķirne)

Līnijšķirne ar ļoti labu ziemcietību, augstu ražas potenciālu un labu veldres noturību, kas nodrošina augstu ražas kvalitāti pat pie agrīnas sējas. Pēc veģetācijas perioda iedalāma vidēji agrīnajā grupā. ‘CULT’ raksturīgs augsts eļļas saturs. Laba vispārējā slimību noturība.


BAYER RAPS, Vācija

BRENTANO (hibrīds)

Vidēji agrīna hibrīdā šķirne. Piemērota visa veida augsnēm. Elastīgs sējas laiks. Laba ziemcietība, jo augs veido plakanisku lapu rozeti. Vidēji gara auguma šķirne ar labu veldres noturību. Augsts ražas potenciāls un eļļas saturs sēklās. Augsta noturība stresa apstākļos. Pēc 2012. gadā Latvijā veikto izmēģinājumu datiem šķirne uzrāda:

-      ražību- 4.42 t ha-1; 
-      1000 sēklu masa- 4.39 g; 
-      eļļas saturs- 48.88%


MONSANTO

EXCALIBUR (hibrīds)

Augstražīgs hibrīds. Laba ziemcietība. Strauji attīstās rudenī. Hibrīdu var izmantot arī tad, ja nedaudz novēloti sējas termiņi( 5-7 dienas). Pavasarī novērojama vidēji agrīna augu attīstība. Agrīna ziedēšana. Augs veido spēcīgus sānzarus. Ļoti laba veldres noturība. Raksturīga noturība pret pāksteņu atvēršanos, kad ražas vākšanai mazāk labvēlīgi laika apstākļi.

DK_SECURE (hibrīds)

Šķirne ar ļoti labu ziemcietību, selekcionēta ziemeļu reģiona valstīm. Ziedēšanas sākums ir vēlāks, kas ļauj izvairīties no pavasara salnām. Nogatavojas vidēji agri. Šķirne ir ar izcilu noturību pret veldri. Veido zemus un kompaktus augus, kas nodrošina maksimālu ražs novākšanas efektivitāti. Izsējas norma 55-70 sēklas/m2. Izsējas daudzums var mainīties atkarībā no augsnes tipa un sējas laika izvēles. Šķirne ir piemērota gan agrai, gan vēlai sējai.


RAPOOL, Vācija

VISBY (hibrīds)

Ziemas rapša hibrīds, kas izceļas ar ļoti labām pārziemošanas spējām aukstās ziemās. Augstražīgs hibrīds ar augstu eļļas saturu sēklās. Augiem raksturīga strauja augšana rudenī pēc sējas, veidojot spēcīgu galveno sakni un lapojumu, kas nodrošina augu nostiprināšanos augsnē un labu ziemošanu. Ņemot vērā hibrīda ātraudzību, to var veiksmīgi izmantot, ja ir novēlots sējas laiks (5-7dienas vēlāk kā tiek rekomendēts). Hibrīds piemērots izsējai arī laukos ar minimālo augsnes apstrādi. Izteikta izturība stresa apstākļos, laba veldres noturība.

AVATAR (hibrīds)

Ziemas rapša hibrīds, kas izceļas ar savu augsto ražību un eļļas saturu sēklās. Piemīt laba ziemcietība un sausumizturība. Šķirne piemērota vēlai sējai.Raksturīga spēcīga augšana rudenī. Augot veido vidēji augstu augumu un stingru stublāju. Laba slimību izturība. Nogatavojas agri. Piemērota audzēšanai vidēji smagās augsnēs.Raksturīga viegla novākšana.

MERCEDES (hibrīds)

Augstas ziemcietības ziemas rapša šķirne. Izceļas ar augstu eļlas saturu un ražīgumu. Augiem raksturīga augsta augšanas intensitāte rudenī un strauja attīstība pavasarī. Augi ir noturīgi pret pamatslimībām. Noturība pret veldri ir vidēja. Šķirnei raksturīga noturība pret pāksteņu atvēršanos. Piemērota audzēšanai gan vieglās, gan smagās augsnēs. Sējas laiks ir ļoti plašs- no agra līdz vēlam. Ziedēšanas un nogatavošanās laiks atkarībā no sējas laika ir agrs līdz vidējs. Augi sasniedz vidēju augstumu.


KWS, Vācija

TRIANGLE (hibrīds)

Vidēji agrs hibrīds ar augstu ražas potenciālu. Augi vidēji gari/gari (120 – 150 cm, atkarībā no reģiona), spēcīgi zaroti. Ļoti strauja augu sākotnējā attīstība, tādēļ piemērots arī vēlai sējai. Ļoti laba ziemcietība. Pavasarī veģetācija atjaunojas strauji. Augsta izturība pret galvenajām rapšu slimībām. Augstražīga šķirne. To pierāda 1000 graudu svars, kas ir robežās no 4.8-5.2 g. Šis hibrīds jau daudzus gadus ar labiem panākumiem tiek audzēts Latvijas rapšu laukos.

-      agrs līdz vidēji agrs novākšanas laiks
-      augsta ražība
-      augsta slimību izturība
-      augsta ražas stabilitāte

TURAN (hibrīds)

Agrs ziemas rapša hibrīds. Līdz šim parādījusi ļoti labus kvalitātes un kvantitātes rādītājus. Strauja augu attīstība rudenī, tāpēc ieteicams arī vēlākiem sējas termiņiem. Strauja veģetācijas atsākšanās pavasarī. Spēcīga zarošanās un vidējs augu augstums. Augsts ražas potenciāls un eļļas saturs sēklās. Ļoti laba izturība pret galvenajām rapšu slimībām.

-      agrs līdz vidēji agrs novākšanas sākums
-      augsta ražība
-      augsta slimību izturība
-      augsta ražas stabilitāte

DIGGER (līnijšķirne)

Līnijšķirne ar īpaši augstu ražas potenciālu. Labi aug smilšmāla augsnēs ar labu ūdens noturības kapacitāti. Šķirne raksturojas ar īsu līdz vidēju stiebru garumu 130 – 145 cm. Pavasarī ieteicams lietot augšanas regulatoru, kas pastiprinātu veldres noturību. ‘DIGGER’ raksturo labi ziemcietības rādītāji dažādās Latvijas vietās. Sējas laiks vidēji agrs. Ziedēšanas un vēlāk arī nogatavošanās sākums uzskatāms par agru līdz vidēji agru. Šķirne raksturojas ar lielām un rupjām sēklām, 1000 graudu svars 4.8-5.3 g. Šķirnei piemīt augsta izturība pret galvenajām rapša slimībām. ‘DIGGER’ raksturojas ar augstu un stabilu ražu, kas spēj konkurēt ar hibrīdšķirņu sasniegtajiem rādītājiem.

-      agrs līdz vidēji agrs novākšanas sākums
-      augsta ražība
-      augsta slimību izturība
-      augsta ražas stabilitāte


PIONEER

PR45D03 (puspundurhibrīds)

Ziemas rapša puspundurhibrīds ar labām pārziemošanas spējām. Piemīt izcila veldres noturība. Zema auguma šķirne. Labu novākšanu nodrošina vienmērīgā nogatavošanās. Šķirnei ir labas spējas pārciest sausuma apstākļus pavasara un vasaras periodā. Paredzēta agrai sējai.  Augsts ražas potenciāls.

PR44D06 (puspundurhibrīds)

Ziemas rapša puspundurhibrīds. Raksturīgs ļoti augsts ražas potenciāls ar augstu eļļas saturu sēklās. Garš sējas laiks- no agra līdz vidējam. Rudenī attīstās kompakts un zems sakņu kakls, kas nodrošina labas pārziemošanas spējas arī pie agras sējas. Stiprās un plašās sakņu sistēmas dēļ, labi uzņem barības vielas. Vidēji agrs ziedēšanas laiks, ātri un vienmērīgi nobriest. Vienmērīgā nogatavošanās atvieglo pļaušanu. Laba veldres noturība. Izturīgs pret slimībām.

PR46W20 (hibrīds)

Ziemas rapša hibrīds, kam raksturīga ļoti laba ziemcietība. Augsts augu augums. Laba izturība pret sausumu pavasarī un vasaras sākumā. Šķirnei raksturīgs vidējs ziedēšanas laiks. Hibrīdam ir izcila veldres izturība. 

Piemērots agrai līdz vēlai sējai. Rudenī hibrīds attīstās mēreni ātri- ar zema auguma sakņu kaklu.Šķirnei raksturīgs augsts eļļas saturs.