Mans LATRAPS

Aršanas sacensībās iepriekšējā gada uzvarētāji nostiprina pozīcijas

LATRAPS organizētās Aršanas mācības un sacensības kopā pulcēja vairāk nekā 300 skatītājus un līdzjutējus.

Sacensību dalībnieki kopskaitā bija 16 (vairāk nekā pērn). Pasākums bija kupli apmeklēts, interesenti bija ieradušies no visas Latvijas, tostarp no   - Latgales.

Sacensības norisinājās Vilces pagasta, Kaspara Duges zemnieku saimniecības „Terēņi’’ tīrumā. Laika apstākļi bija labvēlīgāki nekā pērn, augsne bija mitrāka, tāpēc sasniegt labu aruma rezultātu bija vieglāk.

Laureāti:

Skolu klasē:

  1. Kristers Krauze (Kandavas lauksaimniecības tehnikums);

  2. Jēkabs Šeibaks ( Kandavas lauksaimniecības tehnikums);

  3. Armands Lapenass (Priekuļu tehnikums).

Tautas klasē:

  1. Jānis Vaitkevics (z/s “Mārtiņi” īpašnieks, sacensībām izmantoja 8-korpusu arklu);

  2. Jānis Poriņš (LPKS “LATRAPS” pārstāvis, sacensībās piedalījās ar Deutz-Fahr traktoru kas aprīkots ar 4-korpusu Gregoire Besson arklu);

  3. Mārtiņs Uļģis (z/s “Mežmārtiņi” pārstāvis, sacensībām izmantoja 7-korpusu arklu).

Konkurence bija gana intensīva, ko arī pierādīja rezultāti. Lauksaimniecības skolu klases šā gada uzvarētājs Kristers neatkāpās no savas, arī pagājušo gadu izcīnītās, pirmās vietas. Savukārt Jānis Vaitkevics nostiprināja savu Vislatvijas čempiona titulu otro gadu pēc kārtas.

LATRAPS katru gadu apmāca jaunu dalībnieku sacensībām, kāds ir arī otrās vietas ieguvējs, Jānis Poriņš, kurš  ikdienā veic jaunākā mehāniķa pienākumus LATRAPS servisā. Pagājušajā  gadā LATRAPS pārstāvis, Armands Kļimovskis izcīnīja trešo vietu.

Pasākuma ietvaros, LATRAPS Tehnikas tirdzniecības nodaļas vadītājs Aigars Laurinovičs novadīja ļoti izglītojoši semināru par nepareiza aruma ekonomiskajiem faktoriem, izmantojot uzskatāmus materiālus, parādīja, kā slikts arums atstāj iespaidu uz ražu.

Viņš uzsvēra: Galvenais aršanas uzdevums ir sēklas gultnes sagatavošana!

Paldies visiem dalībniekiem! Uz tikšanos nākamgad!

Jūsu LATRAPS