Mans LATRAPS

Atskats uz LATRAPS aršanas sacensībām un mācībām 2018

25. oktobrī, Jelgavas novada, Vilces pagasta, Jura Lavenieka zemnieku saimniecībā “Valneri'', noritēja Lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvās sabiedrības LATRAPS ikgadējās aršanas sacensības un mācības.

Aigars Laurinovičs LATRAPS Tehnikas tirdzniecības daļas direktors, pasākuma rīkotajs atklāja pasākumu:

Šis ir ne tikai piektais gads, kad LATRAPS rīko aršanas sacensības un pulcē zemniekus un arājus no visas Latvijas, bet šajā gadā tās kļuva par Baltijas mēroga lauksamnieku pasākumu, jo šogad sacensībās piedalījās 15 dalībnieki, to skaitā arī arāji no Lietuvas un Igaunijas.

 

LATRAPS Biedrs z/s "Valneri" īpašnieks Juris Lavenieks, savā uzrunā pasākuma dalībniekiem, apmeklētājiem un lauksaimniekiem novēlēja:

Lai arājiem veiksmīgas sacensības un viegls arums, savukārt, lai mums lauksaimniekiem - izdevusies nākamā sezona - augsta graudu kvalitāte un labas cenas tirgū.

 

Sacensības noritēja divās grupās - skolu jauniešu grupā, kurā sacentās skolu jaunieši gan ar parastajiem, gan reversajiem arkliem un tautas grupā, kurā piedalās paši zemnieki ar saviem arkliem.

Pirmo reizi sacensībās piedalījās arī sieviete arāja -  LATRAPS grāmatvede Jūlja Ramza, viņu sacensībām trenēja Guntis Mungaudis divkārtējais Latvijas aršanas čempions, LATRAPS vecākais servisa mehāniķis un  Arvis Zučiks,  Pasaules aršanas sacensību tiesnesis, LATRAPS pēcpārdošanas nodaļas vadītājs.

Sveicam  uzvarētājus:

Skolu jauniešu grupā, reverso arklu klasē:

1. Dāvis Bergs, traktors Case, arkls Kverneland, Kandavas tehnikums.

2. Vitautam Skujam, traktors Valtra, arkls Agrolux, Saulaines tehnikums.

Parasto arklu klasē:

1. Kaspar Jarvala, traktors NH, arkls Kverneland, Igaunija

2. Jānis Dombrovskis, traktors Valtra, arkls Kverneland, Kandavas tehnikums.

3. Rokas Kanapeckas, traktors Valtra, arkls Kverneland, Jonišķu lauksaimniecības skola, Lietuva.

 

Zemnieku saimniecības un firmu pārstāvji startē tautas klasē, šajā kategorijā šogad uzvaras laurus plūca:

1. Jānim Vaitkevicam traktors John Deere, arkls Kverneland, z/s ,,Mārtiņi''.

2. Jūlija Ramza traktors Deutz-Fahr, arkls Gregoire Besson, LPKS LATRAPS.

3. Edgars Drelings, traktors John Deere, arkls Kverneland, z/s “Ivulla”.

 

Īpašs paldies visiem sacensību tiesnešiem – Arvīdam Kristālam, Ilgonim Ešenbergam, Jānim Kažotniekam, Aigaram Konrādam un Jānim Jansonam, kas visas dienas garumā vērtēja arāju veikumu un uzraudzīja pasākuma norisi.

Paralēli aršanas sacensībām notika macības, kurās tika atkārtota arkla pareiza sagatavošana darbam un ieregulēšana, kā arī demonstrēts neieregulēts arkls un traktors darbībā un iespējamie defekti, kas rodas nepareizas arkla eksplotācijas rezultātā.

Pēc sacensībām un mācībām LATRAPS teltī bija iepējams uzzināt vairāk par LATRAPS Premium dīzeļdegvielu un ziemāju apdrošināšanas iespējām, kā arī iepazīties ar plašo LATRAPS tehnikas tirdzniecības piedāvājumu.

Paldies visiem dalībniekiem un pasākuma apmeklētājiem!