Mans LATRAPS

Ciemos pie pilsētniekiem

Pagājušajā sestdienā LATRAPS komanda piedalījās nodibinājuma "Fonds Latvijas Lauksaimniecības attīstībai" kopā ar Rīgas Domi un Zemkopības ministriju organizētajā pasākumā "Lauki ienāk pilsētā". Rīgas pilsētas iedzīvotājiem un viesiem bija iespēja kaut nedaudz iepazīt lauku labo dzīvi.

LATRAPS pilsētniekiem atklāja graudkopības noslēpumus un aicināja aptaustīt līdzpaņemtās kultūras: kviešus, miežus, auzas, tritikāli, rudzus, pupas, kukurūzu, griķus un rapšus. Varam tikai apmierināti bilst – jā, Latvija ir lauksaimniecības zeme – tas ir mūsu gēnos. Gan lielie, bet jo īpaši mazie, apmeklētāji ar sajūsmu un smaidu taustīja, maisīja, bēra un sijāja kastēs sabērtos graudus. Mazuļi atgriezās pie neierastajām „smilšu kastēm” vēl un vēl.

Lai gan pasākuma nosaukums bija „Lauki ienāk pilsētā”, tikpat labi, to varētu arī pārdēvēt – "Pilsēta ienāk laukos". Dienas garumā LATRAPS komanda satika dažāda vecuma, dažādu profesiju un dažādas pārliecības apmeklētājus. Diskusijas izvērtās aizraujošas un abpusēji izglītojošas.

Netrūka arī kuriozi. Visuzstājīgāk pilsētnieki mēģināja pārliecināt LATRAPS speciālistus, ka līdzpaņemtie rapši ir magones. Rapši izrādījās visinteresantākā kultūra, jo rapšu spēja pārvērst koši dzeltenos ziedus melnās sēklās daudziem pilsētniekam līdzinājās burvju trikam.