Mans LATRAPS

LATRAPS gatavs jauniem izaicinājumiem!

LATRAPS izveidotājs un ilggadējais vadītājs Edgars Ruža nolēmis visus spēkus veltīt stratēģijas un attīstības projektu jomai, tāpēc atstāj valdes priekšsēdētāja amatu. Padome, kopā ar E. Ružu, balstoties uz kooperatīva vērtībām, jau izvēlējusies nākamo uzņēmuma vadītāju, kura vārds šobrīd vēl netiek izpausts.

„Pirms 22 gadiem man bija ideja un pārliecība, ka lauksaimniecība Latvijā var veiksmīgi attīstīties, ja to pārvalda un organizē lauksaimnieki paši. Es ticēju šai idejai, un tai noticēja arī daudzi zemnieki. Tā dzima LATRAPS. Mēs sev un citiem pierādījām, ka Latvijas zemnieki var vienoties kopīgai idejai, var kooperēties un šodien mēs esam piemērs citām nozarēm,” saka Edgars Ruža.

Šo gadu laikā LATRAPS kļuvis par lielāko lauksaimniecības uzņēmumu, bet graudkopība par vienu no spēcīgākajām tautsaimniecības nozarēm valstī, nodrošinot ievērojamu daļu no Latvijas kopējā eksperta apjoma.  LATRAPS vairākus gadus tiek atzīts par lielāko Latvijas lauksaimniecības uzņēmumu, jo sasniedz lielāko apgrozījumu gada griezumā, kā arī daudzus gadus ir viens no TOP3 Latvijas privātā kapitāla uzņēmumiem.

„Edgars Ruža nav tikai LATRAPS vadītājs. Viņš arī viens no dibināšanas idejas autoriem, līderis un LATRAPS simbols. Šajos gados Edgara Ružas vadībā LATRAPS ir ne tikai veiksmīgi strādājis mūsu kooperatīva biedru interesēs, bet arī veicinājis visas Latvijas lauksaimniecības nozares stiprināšanu, veidojot to par komerciāli ilgtspējīgu nozari,” saka Valters Bruss, LATRAPS Padomes priekšsēdētājs.

Jau kopš dibināšanas pārdomāti attīstot pirmapstrādes un produkcijas pieņemšanas un pakalpojumu punktus visā Latvijā, LATRAPS spējis attīstīt līdz tam stagnējošo nozari un devis attīstības perspektīvu lauksaimniekiem dažādos Latvijas reģionos. Šobrīd aptuveni 70% graudaugu produkcijas tiek eksportēts un Latvijas zemnieku izaudzētie graudi aizceļo uz vairāk nekā 30 valstīm visā pasaulē. 

2021. gada aprīlī LATRAPS īstenoja vēl kādu senu sapni un nepieciešamību, kļūstot par partneri SIA „Alpha Osta”, lai iegūtu savu termināli graudaugu, pākšaugu un rapša iekraušanai. Nepieciešamos līdzekļus LATRAPS ieguva ar obligāciju emisiju, piedāvājot vērtspapīrus kooperatīva biedriem.

LATRAPS turpina izaicinājumu un inovāciju ceļu, šobrīd notiek sagatavošanās darbi pie dzelteno zirņu olbaltumvielu izolāta ražotnes izveides, kas būs pirmā šāda veida ražotne Austrumeiropā.

„20 gadi LATRAPS vadībā ir bijis vērtīgs, ilgs un nozīmīgs laiks. Es esmu ļoti pateicīgs visai savai komandai par drosmi un izcilību,” saka Edgars Ruža. „Kopā šajos gados esam sasnieguši neticami daudz.  Bet tas vēl nav viss, ­– ir vairāki ambiciozi projekti, kurus esam iecerējuši īstenot nākotnē. Esmu pārliecināts, ka LATRAPS komanda turpinās attīstības ceļu un es būšu līdzās,” uzsver Edgars Ruža. 

Kopējais LATRAPS neto apgrozījums pagājušajā finanšu gadā ir 268 miljoni eiro un trīs miljoni eiro peļņa. Jāpiebilst, ka kooperatīvam peļņa nepieciešama tikai uzņēmuma finansiālajai stabilitātei, bet tā galvenais uzdevums un mērķis ir vairot LATRAPS biedru peļņu.

 

Par mums:

Lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvā sabiedrība LATRAPS (LPKS LATRAPS) dibināta 2000. gada 22. aprīlī, apvienojoties progresīvākajām zemnieku saimniecībām no Zemgales. No dažu desmitu Biedru uzņēmuma pirmajā gadā LATRAPS ir izaudzis par lielāko lauksaimniecības uzņēmumu valstī, kurā apvienotas saimniecības no visiem Latvijas reģioniem. LATRAPS galvenie darbības virzieni ir graudu un rapšu tirdzniecība un eksports, lauksaimniecības izejvielu nodrošināšana lauksaimniekiem, lauksaimniecības tehnikas tirdzniecība, sējumu apdrošināšana, degvielas tirdzniecība, kravu pārvadājumi un citi sekmīgai lauksaimniecībai nepieciešamie pakalpojumi. Šobrīd LATRAPS apvieno jau 1119 zemniekus no visas Latvijas.  LATRAPS lepojas, ka ir 100% Latvijas lauksaimnieku uzņēmums. Kooperatīvs aizvien turpina augt, ceļot Latvijas lauksaimnieku labklājību un veicinot nozares un lauku vides attīstību.