Mans LATRAPS

LATRAPS kļuvis par partneri ALPHA ostā!

LATRAPS kļuvis par partneri ALPHA ostā

Lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvā sabiedrība LATRAPS kļuvusi par partneri ALPHA ostā.

LATRAPS jau 15 gadus pētīja, analizēja un meklēja iespējas ilgtspējīgi attīstīt graudkopības eksporta nozari. Daudzus gadus tika lolots sapnis par savu graudu pārkraušanas termināli.  Padziļinātas izpētes procesā testējām ostu un tagad esam kļuvuši par  50,01% daļu īpašniekiem  ALPHA ostā. Te ir jaudīga dzelzceļa un auto piekļūšana un pieņemšana un piekļūšana, kuģu uzkraušanas infrastruktūra, sākotnēji pietiekošas un graudu pārkraušanai atbilstošas glabāšanas jaudas. Kļūstot par graudu pārkraušanas ostas līdzīpašniekiem mēs saīsinām loģistikas ķēdi.

Nozīmīgo darījumu skaidro LATRAPS Valdes priekšsēdētājs Edgars Ruža.

Termināļa kuģu iekraušanas jauda pārsniedz 20 tūkstošus tonnu dienā un kopējais graudu glabāšanas apjoms ir virs 100 tūkstošiem tonnu. Tās piestātnē var apkalpot visdažādākās kravnesības kuģus, ieskaitot PANAMAX kuģus ar kopējo ietilpību virs 70 tūkstošiem tonnām. Līdz ar ostas darījumu esam ieguvuši gan iespēju ātrāk un kvalitatīvāk nogādāt graudus kuģos, gan papildus graudu uzglabāšanas jaudu.

Stratēģiski ir saīsināts ceļš un izmaksas no lauka līdz gala patērētājam. Gandrīz visos LATRAPS attīstītajos pirmapstrādes punkti ir izbūvēti pie dzelzceļa pievedceļiem. Līdz ar to graudkopības produkcija efektīvi var tikt nogādāta ostā un tālāk uzkrauta kuģos. Graudaudzētājiem, kuriem pašiem ir uzglabāšanas jaudas savās saimniecībās graudus tagad būs iespējams nogādāt pa taisno uz ostu Rīgā.

Lai darījums varētu notikt 2020. gada nogalē LATRAPS saviem biedriem piedāvāja iegādāties obligācijas un ieguldīt savā uzņēmumā.

Tieši mums izrādītā lojalitāte iegādātās obligācijas nodrošināja veiksmīgu ostas iegādi. Paldies, ikvienam, kas investēja LATRAPS, lai vārti uz pasaules graudu tirgu mums atvērtos vēl plašāk. Galvenais investīciju mērķis ilgtspējīgi attīstīties tālāk un kļūt par partneriem ostā ir piepildīts.

Ar lepnumu LATRAPS Valdes priekšsēdētājs Edgars Ruža

Tagad, kad osta ir iegādāta norit darbs gan pie ostas investīciju, gan biznesa attīstības plāna. Šobrīd osta, kura līdz šim bija specializējusies minerālmēslu pārkraušanai tiek pārorientēta un pilnveidota graudu pārkraušanai. Tālākas investīcijas ostā pašlaik gan kavē nepārdomātā apbūves tiesību likumdošana, kas jau gadiem bremzē ostu tālāku attīstību.

Latvijā ir iespējams izaudzēt kvalitatīvu un videi draudzīgu pārtiku, pēc kuras ir pieprasījums visā pasaulē. Uz vietas Latvijā nespējam patērēt tik daudz cik spējam izaudzēt, tāpēc  aptuveni 70% LATRAPS graudkopju izaudzētā tiek eksportēts. LATRAPS Biedru izaudzētie graudi aizceļo uz vairāk kā 30 valstīm visā pasaulē, tai skaitā Ziemeļāfriku, kur lauksaimniecība nav iespējama vispār.