Mans LATRAPS

LATRAPS kopsapulcē Rēzeknē

LATRAPS kopsapulce Rēzeknē, Vēstniecībā Gors sākās ar Gunas Kises sniegtu ērģeļmūzikas koncertu un noslēdzās ar interesantu ekskursiju pa vērienīgo koncertzāli.

Taču tā kā netika nodrošināts biedru kvorums – uz kopsapulci ieradās 348 saimniecības no 896 balsstiesīgajām,  jaunu biedru apstiprināšana nenotika. Atvainojamies mūsu jaunajiem biedru kandidātiem, bet nākamā iespēja kļūt par pilntiesīgiem LATRAPS biedriem būs iespējama tikai nākamajā LATRAPS kopsapulcē – pēc ražas novākšanas gada beigās. Tāpat atgādinām, ka jauno biedru pilntiesīga kļūšana par LATRAPS biedriem var notikt tikai viņiem pašiem klātesot un apliecinot savu gatavību iestāties kooperatīvā. LATRAPS valde lēma par stingrākiem biedru uzņemšanas noteikumiem. Jauno biedru uzņemšanas noteikumus un pieteikumu skatīt šeit.

LATRAPS ģenerāldirektors Edgars Ruža biedru sapulci informēja  par provizoriskiem LATRAPS iepriekšējās sezonas rādītājiem: piegādātas 836 tūkstoši tonnu  produkcijas, apgrozījums sasniedzis 235 milj. eiro. Eksportēti 80 % no izaudzētā, taču tas nav bijis vienkārši gan mainīgā tirgus, gan graudu kvalitātes dēļ (salīdzinot ar iepriekšējām sezonām, graudu kvalitāte bija zemāka). Kā arī atbildēja uz klātesošo jautājumiem, gan par papildus pieņemšanas punktiem Latgales reģionā, gan graudu cenām un to veidošanās pamatprincipiem, gan situāciju piena tirgū.

Svarīgu informāciju sniedza LATRAPS auditorfirmas “KPMG Baltics” Vecākā projektu vadītāja Gunta Kauliņa. Stāstot par jauno kārtību PVN piemērošanā pārdodot graudus un rapšus. Vēlreiz atgādinām, ka PVN maksātājas saimniecības kopš 1. jūlija pavadzīmēs par realizēto produkciju neiekļauj PVN. Prezentācija pieejama šeit.

LATRAPS Valdes locekle Iveta Grudovska stāstīja par ziemā veikto biedru aptauju un tās  rezultātiem, kā arī informēja par biedru rosināto novitāti: pašapkalpošanās portālu. Prezentācija šeit.

Paldies Biedriem par vērtīgajiem ierosinājumiem un komentāriem!

Jūsu LATRAPS