Mans LATRAPS

LATRAPS sadarbībā ar vācu “Pfeifer & Langen” attīstīs zirņu proteīna ražotni Jelgavā

Lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvā sabiedrība LATRAPS ir parakstījuši ieguldījumu līgumu ar vienu no Eiropas pārtikas industrijas līderiem “Pfeifer & Langen International B.V.” par zirņu proteīna izolāta ražotnes “ASNS Ingredient” attīstību Jelgavā. Šis projekts Latvijā aizsāks augstas pievienotās vērtības produkta ražošanu, kas pavērs jaunas iespējas visai lauksaimniecības nozarei un nozarē strādājošajiem.

Uzņēmuma attīstības plāns paredz, ka “ASNS Ingredient” ražotne produkcijas ražošanu sāks 2026. gada nogalē. Projekta ideja ir radusies, reaģējot uz globālajām tendencēm un izaicinājumiem. Pieaugot iedzīvotāju skaitam pasaulē, pakāpeniski sāk pietrūkt lauksaimniecībai noderīgas zemes, lai saražotu dzīvnieku izcelsmes proteīnu – olbaltumvielas. Ilgtspējas un veselības apsvērumu dēļ daudzi patērētāji dod priekšroku augu izcelsmes pārtikas produktiem, un pieaug pieprasījums pēc alternatīvām olbaltumvielām. Lauksaimniecības nozarei tas nozīmē meklēt efektīvākos aizvietotājus, kas atrodami augu izcelsmes produktos. Mūsu reģionam un klimatiskajiem apstākļiem kā piemērotākie olbaltumvielu kultūraugi ir atzīti zirņi, un tieši zirņu proteīna izolāts ir pieprasītākā izejviela gaļas un piena aizvietotājproduktu ražošanā. 

“Sadarbības un investīciju līguma parakstīšana ar vienu no Eiropas pārtikas industrijas līderiem “Pfeifer & Langen” ir nozīmīgs solis projekta uzsākšanā. Šī sadarbība apliecina projekta mērogu, aktualitāti un perspektīvu. Projekts "ASNS Ingredient" ir vairāk nekā tikai ražotne. Tas ir simbols mūsu kopīgajai vīzijai par inovatīvu, zaļāku un eksportspējīgāku Latviju! ” ražotnes nozīmi Latvijas tautsaimniecībā uzsver LATRAPS valdes priekšsēdētājs Roberts Strīpnieks.

“Pfeifer & Langen” ir gandarīti, atbalstot šo inovatīvo Latvijas lauksaimnieku un LATRAPS projektu. Uzņēmums ir pārliecināts, ka ar kopējo ekspertīzi projekts radīs nozīmīgu pamatu augu proteīnu pieprasījuma nodrošināšanai. “Pfeifer & Langen” ir pārliecināti, ka ne tikai ilgtspējas apsvērumu dēļ, bet arī saistībā ar pieaugošo patērētāju un pārtikas rūpniecības pieprasījumu pēc alternatīviem pārtikas produktiem, no zirņiem iegūti proteīni ir pārtikas nākotne.

Zirņu proteīna izolāta ražotnes “ASNS Ingredient” projektam ir vairāki ieguvumi, kas pozitīvi ietekmēs Latvijas ekonomiku, pateicoties augstajai eksportspējai un ražošanas attīstībai Latvijā. Atbalstot valsts ekonomiku un sociālo labklājību, tiks radīta 71 jauna darbavieta un notiks vairāku apkalpojošo nozaru iesaiste. Prognozējam, ka izejvielas varētu piegādāt vairāk nekā 1500 zemnieku saimniecību, kas paver jaunas iespējas vietējiem lauksaimniekiem.

Par “Pfeifer & Langen Group”

Uzņēmumam “Pfeifer & Langen” ir vairāk nekā 150 gadu pieredze pārtikas produktu ražošanā. Ģimenei piederošais uzņēmums jau apstrādā ilgtspējīgi audzētas cukurbietes 19 rūpnīcās Eiropā un ražo dažādus īpašos cukura veidus mūsdienīgās ražotnēs. Tās ilggadējo klientu vidū ir gan pārtikas rūpniecība, gan pārtikas mazumtirgotāji.

Ģimenes uzņēmums “Pfeifer & Langen” tika dibināts Ķelnē, Vācijā, 1870. gadā un nodarbina aptuveni 2500 cilvēku ražošanas, pārstrādes un tirdzniecības vietās Eiropā.