Mans LATRAPS

Sezona raksturīga ar augstu graudu kvalitāti un zemām pirmapstrādes izmaksām

Ieilgusī ziema un neraksturīgi vēlais pavasaris daudzos lauksaimniekos radīja bažas par šī gada graudu un rapšu ražu. Tomēr, pateicoties labvēlīgajiem laika apstākļiem jūlija beigās un augusta sākumā, kulšanas darbi aizsākās pat agrāk nekā iepriekšējā gadā. Zemgales pusē ražas novākšana tuvojas noslēgumam un aktīvi sākusies ziemāju sēja. Šī gada sezonas īpatnības pārsteigušas arī pieredzējušus lauksaimniekus.

Iepriekšējā sezona lauksaimniekiem palikusi atmiņā ar augsto ražību un labības cenām, kā arī ar milzīgiem izdevumiem par labības kaltēšanu. Šajā gadā tirgus nav sarūpējis līdzvērtīgu cenu, taču līdz šim daba lutinājusi ar piemērotu laiku kulšanai un ievērojami mazākiem pirmapstrādes izdevumiem.

Jau šobrīd ir skaidrs, ka pagājušā gada rekordraža netiks pārspēta, bet liels sezonas ieguvums ir labības augstā kvalitāte. Zemgalē ienākuši augstāko kvalitāšu kvieši. Latvijas austrumu daļā labības kvalitāti un ražību mazinājis jūlijā ieilgušais sausums, bet jāņem vērā, ka Latgalē ražas novākšanas darbi vēl ir zenītā.