Mans LATRAPS

VH Latvija nāk pretī lauksaimniekiem, izmaksājot atlīdzībās pusmiljonu eiro

LPKS LATRAPS kopā ar lauksaimnieku savstarpējās apdrošināšanas sabiedrību Vereinigte Hagel (VH Latvija)  informē, ka ir atsaukušās aicinājumam nākt­­­­ pretī lauksaimniekiem, kas apdrošinājuši sējumus pret lietusgāžu postījumiem, atlīdzībās plānots izmaksāt  pusmiljonu eiro.

Līdz ar to izņēmuma kārtā tiks sniegta plašāka apdrošināšanas atlīdzība tiem lauksaimniekiem, kas apdrošināja sējumus pret lietusgāzēm. Apdrošināšanas atlīdzības tiks izmaksātas ne tikai lauksaimniekiem lietusgāžu skartajās teritorijās, kurās izsludināts ārkārtas stāvoklis.

Tādējādi tiks daļēji kompensēti zaudējumi par nenovāktajām platībām. Atlīdzībām pieteikti 2500ha nenovāktās sējumu platības.

LATRAPS ģenerāldirektora Edgara Ružas komentārs par situāciju apdrošināšanas jomā un pieņemto lēmumu palīdzēt lauksaimniekiem: 

Šoruden bija nepieciešams pieņemt šādu lēmumu, lai mazinātu lietusgāžu radīto postījumu sekas. Vienmēr cenšamies atbalstīt lauksaimniecības nozari gan konsultējot, gan pārstāvot sarunās ar valsts iestādēm, kā arī pēc iespējām atsaucamies uz lauksaimnieku lūgumiem palīdzēt.  Nākotnē aicinu Latvijas lauksaimniekus  vairāk domāt ilgtermiņā un laicīgi apdrošināt savus sējumus pret laikapstākļu radītiem postījumiem, lai mazinātu klimata radītos riskus.  Varu piebilst, ka  pašlaik kopīgi ar Zemkopības Ministriju un VH Latvija strādājam, lai jau tuvākajā laikā varētu piedāvāt lauksaimniekiem iespēju apdrošināt sējumus arī pret plūdiem. Aicinām arī lauksaimniekus aktīvi iesaistīties ar saviem ierosinājumiem tālāko apdrošināšanas produktu izstrādē.

Sarunas starp Zemkopības Ministrijas pārstāvjiem, LPKS LATRAPS  un apdrošinātājiem apliecināja, ka ministrijai ir svarīgi, lai lauksaimniecības jomā ar apdrošināšanas produktiem varētu nosegt iespējami plašāku risku kopumu, kā arī, lai arvien lielākas platības tiktu apdrošinātas pret klimatiskajiem riskiem. Savukārt VH Latvija no savas puses ir gatava šādus produktus izstrādāt tieši Latvijas reģionam.  Pusēm veiksmīgi sadarbojoties un veicot sekmīgu datu analīzi, Latvijas reģionā iespējams izstrādāt piemērotākus sējumu apdrošināšanas produktus.

Vācu lauksaimnieku savstarpējās apdrošināšanas sabiedrība Vereinigte Hagel  ir sējumu apdrošināšanas līderis Eiropā un kopā ar LATRAPS ir lielākais sējumu apdrošinātājs Latvijā, apdrošinot gandrīz 100 000 ha. Uzņēmums darbojas Latvijas sējumu apdrošināšanas tirgū kopš 2012. gada ar mērķi  pasargāt  lauksaimnieku no pēc iespējas plašākiem klimata radītiem zaudējumiem. Vereinigte Hagel kopš savas darbības sākuma Latvijā apdrošināšanas atlīdzībās izmaksājis 5 miljonus eiro.