Mans LATRAPS
Augu aizsardzības līdzekļi

Butisan Avant

Herbicīds Butisan Avant satur jaunu darbīgo vielu – dimetēnamīds -P un ir pirmais rapšu herbicīds Baltijas valstu tirgū, kas satur trīs darbīgās vielas.  Butisan Avant primāri ir augsnes iedarbības herbicīds lietošanai pirms un pēc kultūraugu sadīgšanas.
Metazahlors ir viela, ko dīgstošās viendīgļlapju nezāles uzņem galvenokārt caur koleoptili (aizsargapvalks, kas apņem graudzāļu dīgļpumpuru). Divdīļlapju nezāles metazahloru uzņem tieši caur saknēm un nedaudz caur dīgļstumbriem (hipokotilu). Dimetēnamīds-P arī iekļūst augā caur saknēm un dīgstu daļām (hipokotilu, epikotilu). Tādējādi dimetēnamīda-P iedarbība ir ierobežota, un ir efektīva nezāļu dīgšanas un agrās attīstības laikā.
Abām aktīvajām vielām (metazahlors un dimetēnamīds-P) ir ļoti neliela vai nav iedarbības caur lapām, un minimāla mobilitāte un translokācija augā. Kvinmeraku augi uzņem gan caur saknēm, gan caur lapām un pārvietojas augā gan akro-, gan bazipetāli. Ķeraiņu madaru ierobežo, inhibējot sakņu augšanu ar hormonu tipa ietekmes palīdzību.

Parametri

Nosaukums
Butisan Avant
Apakškategorija
Herbicīdi
Sastāvs
metazahlors 300 g/l; dimetēnamīds-P 100 g/l; kvinmeraks 100 g/l
Deva
2.0-2.5 l/ha
Kultūraugs
rapsis
Iepakojums
10 l