Mans LATRAPS

LATRAPS saviem spēkiem uzkrauj pirmo panamax izmēra kuģi

Septembra beigās ar LATRAPS biedru piegādāto produkciju tika uzkrauts panamax izmēra kuģis. 70 000 tonnas LATRAPS biedru izaudzēto kviešu šodien visticamāk ir sasniegušas vai tuvojas Irānas krastiem.

INFO: ar „panamax” pasaulē apzīmē kuģus, kas atbilst izmēram, pieļaujamam kuģošanai Panamas kanālā. Tas ir: maksimālais garums 294.13 m, platums 32 m un iegrime 12,04 m. Salīdzināšanai LATRAPS administrācijas un tehnikas servisa ēkas Elejā aptuvenie izmēri: garums 50 m, platums 22 m un augstums 9 m. Lai iegūtu panamax izmēru, saliekam vismaz piecas šādas ēkas rindā, nedaudz pastiepjam platumā un augstumā.

Līdzīgus kuģus esam krāvuši arī iepriekš, taču kopā ar citiem eksportētājiem. Šoreiz panamax kuģi pirmo reizi uzkrāvām vieni – paši saviem spēkiem.

Sakām paldies biedriem visos Latvijas novados, kas katrs ar savu atvesto kviešu apjomu - lielāku vai mazāku, palīdzēja aizpildīt iespaidīgo kuģa tilpni, kas ir gandrīz divkārša Elejas kompleksa kopīgā ietilpība.

Pats pārdošanas un kuģa kraušanas process bija kooperatīvam jauns izaicinājums un pārbaudījums – gan loģistikas ziņā, gan neskaitāmo formalitāšu un menedžmenta ziņā. Taču mēs to kopā varam, varam labi un varam vēl vairāk.