Mans LATRAPS

Neskaitāmi iemesli kāpēc apdrošināt sējumus pie VH Latvija!

MĒS APDROŠINĀMIES PIE VH LATVIJA!

Lauksaimnieku savstarpējās apdrošināšanas kooperatīvs VEREINIGTE HAGEL (VH Latvija) ienāca Latvijā 2012. gadā un vietējā tirgū to pārstāv LATRAPS.  

VEREINIGTE HAGEL ir vadošais lauksaimnieku savstarpējās apdrošināšanas kooperatīvs Eiropā un piedāvā labākos noteikumus sējumu apdrošināšanai. Tikai pēdējā gada laikā zemniekiem izmaksāti vairāk kā 2,6 milj. EUR un pēdējos divos gados ap 6 milj. EUR. 

Esam uzrunājuši lauksaimniekus, kas ilggadīgi apdrošina sējumus pie VH Latvija, dalīties savā apdrošināšanās pieredzē, lauksaimnieki mums atklāj iemeslus un ieguvumus kāpēc apdrošināties pie  mums.  

 

Uldis Andersons, z/s “Virsaiši ’’  

Apdrošina sējumus kopš 2016. gada  

Saimniecība apsaimnieko: 130 ha   

Izvēlos apdrošināt sējumus pie VH Latvija, jo esmu LATRAPS biedrs un ir tikai loģiski lauksaimniekiem apdrošināties pie lauksaimniekiem. Polisi atjaunoju katru gadu, neskatoties uz faktu, ka zaudējumu izmaksa bija tikai vienu reizi un mazā platībā. To darīšu arī turpmāk, jo drošības garantiju nevajag novērtēt par zemu.   

Arī valsts atbalsts ir nozīmīgs, faktors.  Ceru ka Zemkopības ministrija saredz tā nozīmi un tas tiks turpināts. Aicinu zemniekus, kuri savus laukus nav apdrošinājuši, to izdarīt, jo nevar jau zināt kurā brīdī, kas atgadīsies. 2021. gada vasarā uznāca tāda krusa, kas izkūla kviešus ap 30 % un rapsi ap 60% platībā. Labi, ka lauks bija apdrošināts – baisi domāt, ja nebūtu. Vēl, ja lauki apdrošināti, miegs naktīs arī labāk nāk, kas nav mazsvarīgi.  

Nauris Smirnovs, z/s “Pumpuri’’ 

Apdrošina sējumus kopš 2012. gada   

Saimniecība apsaimnieko: 500 ha  

Pie VH Latvija sējumus apdrošinu no pirmās dienas. Šai lojalitātei ir vairāki iemesli, viens no tiem –  esmu LATRAPS Biedrs un ticu tam, ko dara kooperatīvs. Tas man dod papildus ticību apdrošinātājam, jo tas arī ir kooperatīvs, kurš nav motivēts tiekties pēc maksimālās peļņas, bet strādāt savu biedru labā.  

Sējumu apdrošināšana ir sevi pierādījusi kā saimniecības finansiālās stabilitātes garants. Mūsu saimniecības sējumu struktūrā 2/3 ir ziemāju kultūras, kurām jau rudenī tiek veikti lieli finansiālie ieguldījumi, kas ir pakļauti mūsu reģiona nepastāvīgajiem laika apstākļiem. Intensīvi strādājoša saimniecība ar lielām kredītsaistībām nevar pakļaut sevi riskam neapdrošinot savu svarīgāko kapitālu – sējumus.  

Dmitrijs Zalbovičs, z/s “Alas’’ 

Apdrošina sējumus kopš 2013. gada  

Saimniecība apsaimnieko: 1000 ha  

Sākotnēji lēmums apdrošināties bija saistīts ar karstām vasarām un bailēm no krusas.   

Tad pamazām tika strādāts ar tehnoloģiju maiņu, lai varētu arī mūsu pusē iesēt ziemas rapsi – sadalot saimniecības riskus, tika lemts par apdrošināšanu ar iekļautu ziemošanas risku.  

Savukārt valsts atbalsta nozīmīgums sējumu apdrošināšanā nav pat apspriežams – bez valsts atbalsta, zemnieku skaits, kas varētu atļauties apdrošināšanu būtu niecīgs. Tomēr arī valstij šis atbalsta veids izmaksā mazāk  nekā, ja nāktos kompensēt zaudējumus pēc katriem laikapstākļu postījumiem.  

Vilnis Dzenis, z/s “Ābelītes 2002’’   

Apdrošina sējumus kopš 2013. gada  

Saimniecība apsaimnieko: 350 ha  

Jau no pašiem pirmssākumiem apdrošinām savus sējumus pie VH Latvija, kas bija pirmie un vienīgie pakalpojuma sniedzēji Latvijā. 

Apdrošinu sējumus katru gadu, jo ar laika apstākļiem neko nevar prognozēt. Katrs gads ir ar saviem pārsteigumiem. Saimniecība ir piedzīvojusi smagus zaudējumus no krusas postījumiem, kad krusa pirms rapša kulšanas īsā laika posmā nopostīja rapša lauku 24 ha platībā.  Diemžēl tobrīd vēl neviena  kompānija Latvijā nepiedāvāja sējumu apdrošināšanu.  
Kompensācijas  galvenokārt saņemtas  par pārziemošanas un lietavu radītiem zaudējumiem, kas ļauj brīvāk justies par rītdienu. Apdrošinoties var precīzāk plānot saimniecības finanses. Liels atspaids apdrošināšanai ir valsts atbalsts, ja tā nebūtu, tad būtu jāpadomā kā rīkoties – apdrošināties vai arī kādu naudas summu katru gadu ielikt zeķē.  

Māris Bērziņš z/s Rīgmaļi  

Apdrošina sējumus kopš 2013. gada 

Saimniecība apsaimnieko: 1000 ha 

Jau pašā saimniekošanas sākumā domājam par to, kā samazināt riskus saimniekojot. No sākuma sējumu platības dalījām 50/50 ziemāji un vasarāji un sējumus apdrošinājām tikai pret vasaras riskiem, taču ziemāji dod būtiski lielāku finansiālo pienesumu.  

Viens no sāpīgākajiem saimniekošanas gadiem bija 2014. gads, kad no visiem iesētajiem ziemāju hektāriem nenosala tikai ap 20 ha. Visu nācās pārsēt. Tad sapratām, ka tā turpināt nevar, riski jāmazina. No tā brīža sākām nopietni interesēties par sējumu apdrošināšanas iespējām un ziemas riskiem. Jau saņemot pirmo kompensāciju sapratām, ka kompensācijas ir atbilstošas reāli nodarītajiem zaudējumiem. Pārliecinājāmies, ka sējumu apdrošināšana dod būtisku nozīmi risku samazināšanai mūsu saimniecībā.  

Ir būtiski pieminēt, ka papildus drošības sajūtu sākt apdrošināt radī arī tas, ka apdrošināšana tiek veikta caur kooperatīvu LATRAPS, kas tad un arī tagad dod papildus drošības garantu. 

Sējumu apdrošināšanas periods pavasarī līdz 31.05.2022.

Plašāku informāciju par sējumu apdrošināšanas produktiem un to nosacījumiem iegūsiet pie saviem LATRAPS agronomiem vai LATRAPS sējumu apdrošināšanas pārstāvjiem:

LATRAPS Sējumu apdrošināšanas speciālists:

Jānis Pētersons

tālrunis:  +371 29506979

e-pasts: janis.petersons@latraps.lv

LATRAPS Sējumu apdrošināšanas vadītāja Vita Baumane

tālrunis:  +371 26160545

e-pasts: vita@latraps.com.