Mans LATRAPS

Ziemas rapšu sēklu piedāvājums 2012

Ziemas rapšu sēklu šķirņu apraksti 2012. gadam!

SW, Zviedrija
CULT (līnijšķirne)
Līnijšķirne ar ļoti labu ziemcietību, augstu ražas potenciālu un labu veldres noturību, kas nodrošina augstu ražas kvalitāti pat pie agrīnas sējas. Pēc veģetācijas perioda iedalāma vidēji agrīnajā grupā. ‘CULT’ raksturīgs augsts eļļas saturs. Laba vispārējā slimību noturība.

BANJO ( hibrīds)
Šai rapšu sēklas šķirnei raksturīga ļoti laba ziemcietība Tā ir ļoti ražīga, veldres noturīga ar labu izturību pret slimībām. ‘BANJO’ pārbaudīts dažādās valstīs un klimatiskajos reģionos, kur uzrādījis ražas un kvalitatīvo rādītāju stabilitāti pa gadiem.


KWS, Vācija
DIGGER (līnijšķirne)
•    novākšanas sākums:    agrs līdz vidēji agrs
•    ražība:               augsta
•    slimību izturība:    augsta
•    ražas stabilitāte:  augsta
Līnijšķirne ar īpaši augstu ražas potenciālu. Labi aug smilšmāla augsnēs ar labu ūdens noturības kapacitāti. Šķirne raksturojas ar īsu līdz vidēju stiebru garumu 130 – 145 cm. Pavasarī ieteicams lietot augšanas regulatoru, kas pastiprinātu veldres noturību. ‘DIGGER’ raksturo labi ziemcietības rādītāji dažādās Latvijas vietās. Sējas laiks vidēji agrs. Ziedēšanas un vēlāk arī nogatavošanās sākums uzskatāms par agru līdz vidēji agru. Šķirne raksturojas ar lielām un rupjām sēklām, 1000 graudu svars 4.8-5.3 g. Šķirnei piemīt augsta izturība pret galvenajām rapša slimībām. ‘DIGGER’ raksturojas ar augstu un stabilu ražu, kas spēj konkurēt ar hibrīdšķirņu sasniegtajiem rādītājiem.

TURAN (hibrīds)
•    novākšanas sākums:    agrs līdz vidēji agrs
•    ražība:               augsta
•    slimību izturība:    augsta
•    ražas stabilitāte:  augsta
Agrs ziemas rapša hibrīds. Līdz šim parādījusi ļoti labus kvalitātes un kvantitātes rādītājus. Strauja augu attīstība rudenī, tāpēc ieteicams arī vēlākiem sējas termiņiem. Strauja veģetācijas atsākšanās pavasarī. Spēcīga zarošanās un vidējs augu augstums. Augsts ražas potenciāls un eļļas saturs sēklās. Ļoti laba izturība pret galvenajām rapšu slimībām.

TRIANGLE (hibrīds)
•    novākšanas sākums:    agrs līdz vidēji agrs
•    ražība:               augsta
•    slimību izturība:    augsta
•    ražas stabilitāte:  augsta
Vidēji agrs hibrīds ar augstu ražas potenciālu. Augi vidēji gari/gari (120 – 150 cm, atkarībā no reģiona), spēcīgi zaroti. Ļoti strauja augu sākotnējā attīstība, tādēļ piemērots arī vēlai sējai. Ļoti laba ziemcietība. Pavasarī veģetācija atjaunojas strauji. Augsta izturība pret galvenajām rapšu slimībām. Augstražīga šķirne. To pierāda 1000 graudu svars, kas ir robežās no 4.8-5.2 g. Šis hibrīds jau daudzus gadus ar labiem panākumiem tiek audzēts Latvijas rapšu laukos.


RAPOOL, Vācija
VISBY ( hibrīds)

Šīs šķirnes raksturīgākā īpašība ir spēcīga un strauja augšana agrīnā augu attīstības stadijā. Pateicoties tam iespējama vēlāka sēja. Izteikta izturība stresa apstākļos, laba veldres noturība, izturīgs pret Phoma.


BAYER RAPS, Vācija
HERKULES (hibrīds)

Būtiskākā šīs šķirnes īpašība – piemērots augsnēm ar minimālu apstrādi, pat nelabvēlīgos klimatiskos apstākļos. Raksturīga stabila raža. Hibrīds ir vidēja garuma, kas nodrošina vieglu un ātru ražas novākšanu.

VECTRA (hibrīds)
‘VECTRA’ hibrīds raksturojas ar agru ienākšanos, spēcīgu attīstību un lielisku spēju piemēroties nelabvēlīgiem augšanas apstākļiem. Piemērots agrai sējai. Latvijas šķirņu salīdzinājumos: vid. raža 4,3-4,9 t/ha, 1000 sēklu svars 5,1 g, auga garums 146 cm. Vid. Eļļas saturs 46,7.
 

MONSANTO
EXCALIBUR (hibrīds)

Augstražīgs hibrīds. Laba ziemcietība. Strauji attīstās rudenī. Hibrīdu var izmantot arī tad, ja nedaudz novēloti sējas termiņi( 5-7 dienas). Pavasarī novērojama vidēji agrīna augu attīstība. Agrīna ziedēšana. Augs veido spēcīgus sānzarus. Ļoti laba veldres noturība. Raksturīga noturība pret pāksteņu atvēršanos, kad ražas vākšanai mazāk labvēlīgi laika apstākļi.

DK SECURE (hibrīds)
Šķirne ar ļoti labu ziemcietību, selekcionēta ziemeļu reģiona valstīm. Ziedēšanas sākums ir vēlāks, kas ļauj izvairīties no pavasara salnām. Nogatavojas vidēji agri. Šķirne ir ar izcilu noturību pret veldri, zems un kompakts, kas nodrošina maksimālu ražs novākšanas efektivitāti. Izsējas norma 55-70 sēklas/m2. Izsējas daudzums var mainīties atkarībā no augsnes tipa un sējas laika izvēles. Šķirne ir piemērota gan agrai, gan vēlai sējai.