Mans LATRAPS

Ziemas rapšu šķirņu un minerālmēslu piedāvājums

Ir sajūta, ka vēl tikko sācies pavasaris un vasara, bet jau ir jāsāk plānot jaunā rudens sēja. Šogad tā nāk ar vairākiem negaidītiem jaunumiem, tāpēc lūdzam pievērst īpašu uzmanību tieši ziemas rapša sēklas pasūtījumam. Tāpat gaidām arī NPK minerālmēslu pasūtījumu, kuri šogad būs labākās cenās kā pērn.

INFORMĒJAM, ka Eiropas savienība ir pieņēmusi lēmumu no 2013. gada 30. novembra aizliegt rapša kodnes, kas satur insekticīdus  ar darbīgajām vielām - tiametoksamu, klotiniadīnu, imidakloprīdu. Ar šīm kodnēm tiek kodināta visa Latvijā nopērkamā rapša sēkla. Pēc noteiktā termiņa, kodinātu rapša sēklu pārdot un sēt nevarēs. Rapšu ražotājfirmas par sēklu atlikumiem atbildību neuzņemsies, tāpēc LPKS LATRAPS nepārdotā sēkla būs jāsadedzina, kas būs tieši zaudējumi!

Tāpēc šogad mēs vēlamies, lai Jūs ļoti nopietni plānotu savus ziemas rapša sēklas pasūtījumus. Piedāvāto šķirņu klāsts ir plašs un izvēles iespējas lielas. Sēklu pasūtījumi tiks apkopoti un izrakstīti pasūtījumu saņemšanas kārtībā un fiksētajā apjomā! Papildus kodinātās sēklas daudzumus plānosim pavisam nelielus, tāpēc noteikti visiem gribētājiem nepietiks. Vēlākai sējai piedāvāsim tikai ar fungicīdu kodinātu sēklas materiālu.

SĒJUMU APDROŠINĀŠANA. Jau otro gadu LPKS LATRAPS piedāvā sējumu apdrošināšanu. Tā ir iespēja nodrošināties pret tiem riskiem, kurus neviens mēs nevaram ne paredzēt, ne arī ietekmēt. Neatkarīgi no tā, vai saimniekam pieder 20 ha vai 1000 ha liela saimniecība, sējumu apdrošināšana ir veids, kā samazināt savu risku.

Klimatiskie apstākļi pēdējos gados ir kļuvuši ļoti mainīgi un neprognozējami - arī šis gads nav izņēmums. Šajā gadā jau ir pieteikti vairāki krusas postījumi – Zaļenieku pagastā, Zalves pagastā, Kursīšu pagastā, kā arī vairākās saimniecībās Vidzemē. Lielākais ekspertīzē noteiktais krusas radītais rapšu ražas samazinājums tika konstatēts 86% apmērā, mazākais – 21% apmērā.

Šajā apdrošināšanas periodā, līdz šī gada 15. jūnijam,  zemniekiem ir iespēja apdrošināt sējumus, izvēloties vienu no diviem apdrošināšanas produktiem: drošināt sējumus tikai pret krusu vai pret krusu, vētru un spēcīgām lietavām. Šogad tāpat kā pagājušā gadā, Lauku atbalsta dienests kompensē izdevumus apdrošināšanas polišu iegādei 50% apmērā. Iesakām rūpīgi apsvērt šo iespēju pasargāt sevi un savus laukus no neparedzētiem laika apstākļiem.


Aizpildītas pasūtījuma veidlapas gaidīsim Elejas un reģionālajos birojos vai e-pastā uvis@latraps.lv

Veidlapa pieejama ŠEIT.

Pasūtījumu, lūdzam, izdarīt līdz 2013. gada 21. jūnijam.

Jūsu LATRAPS agronomi